شه‌بخش: میخواستم طلسم‌شکنی کنم؛ شرمنده مردم شدم

توکیو- ایرنا- بوکسور وزن ۵۷ کیلوگرم ایران پس از وداع با بازی‌های المپیک گفت: می‌خواستم طلسم شکنی کنم اما مصدومیت اجازه این مهم را نداد و باید بگویم که شرمنده مردم شدم.

به گزارش ایرنا، «دانیال‌ شه‌بخش» که به دلیل شکاف پیشانی و خونریزی در راند دوم مبارزه با «آلوارز لازارو» قهرمان جهان از کوبا، از سوی داور اجازه ادامه رقابت را پیدا نکرد و بازنده اعلام شد، اظهار داشت: حریف قدرتمندی داشتم که هشت سال قبل قهرمان جهان شد و دو مدال المپیک را در کارنامه دارد؛ آن زمان که او مدال می گرفت من اصلا بوکس کار نمی‌کردم. نمی گویم توان مقابله با او را نداشتم و آمده بودم مبارزه خوبی انجام دهم.

بوکسور جوان کشورمان ادامه داد: مصدومیتی که در مسابقه اول برایم اتفاق افتاد، امروز کار دستم داد. نمی‌خواهم بهانه بیاورم و متوجه تفاوت ها هستم اما اگر ابرو و پیشانی‌ام نشکافته بود، حتما عملکرد بهتری داشتم.

وی که از این بدشانسی بسیار ناراحت بود، تصریح کرد: می‌خواستم برخی طلسم‌ها را در بوکس بشکنم اما موفق نشدم و فقط می‌توانم بگویم که شرمنده مردم ایران شدم. آمده بودم که نتیجه بگیرم اما نشد.

امروز (چهارشنبه) در ادامه‌ بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، «دانیال شه‌بخش» بوکسور وزن ۵۷ کیلوگرم ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف آلوارز لازارو بوکسور ۳۰ ساله اهل کوبا و دارنده ۳ طلا و ۲ نقره جهان و ۲ برنز المپیک رفت.

در راند نخست هرچند مبارزه برابر بود اما مطابق انتظار داوران امتیاز بالاتر را به قهرمان جهان از کوبا دادند.

شه‌بخش در مبارزه قبلی با نماینده مراکش با حرکت غیر ورزشی حریف مواجه شد تا پیشانی او شکافته شد و پنج بخیه بخورد. با این وجود تلاش پزشکان موجب شد تا وی به مبارزه امروز برسد.

در راند دوم در حالی که جوان سیستان و بلوچستانی، مبارزه تهاجمی را در دستور کار داشت و حریف را مجبور به عقب‌نشینی کرد دوباره از همان ناحیه پیشانی دچار خونریزی شد و داور اجازه ادامه مبارزه را نداد تا جوان اول بوکس ایران با بدشانسی مغلوب شده و به کار خود در المپیک توکیو پایان دهد.

شه‌بخش در نخستین مبارزه خود برابر «محمد هاموت» مراکشی به برتری دست یافته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha