افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی ایثارگران 

تهران - ایرنا - رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی و کارآفرینی بانک‌ها خبر داد.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، محمدحسن آزما با اشاره به مصوبه هشتادمین جلسه شورای عالی اشتغال در خصوص افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی از مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال به یکهزار میلیون ریال گفت: این موضوع با پیشنهاد بانک مرکزی در جلسه شورای پول و اعتبار مطرح و مورد پذیرش اعضا قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس بند «پ» ماده ۸۹ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده است حداقل ۱۰ درصد از منابع قرض‌الحسنه بانک‌های دولتی را جهت امور اشتغال‌زایی جامعه ایثارگری اختصاص دهد.

آزما گفت: در این راستا با پیگیری‌های به‌ عمل‌آمده موضوع نهادینه شدن اعتبار مذکور در قالب بند «ب» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ انجام پذیرفت که از مجموع مبلغ ۲۸۰ هزار میلیارد ریال منابع سپرده‌های پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی و سایر منابع مربوط رقمی معادل ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل و با هماهنگی و نظارت صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به این قشر معزز اختصاص یافته است.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران ادامه داد: ایثارگران متقاضی دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی و کارآفرینی می‌توانند از طریق ادارات ذی‌ربط استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران و بر اساس ضوابط مربوط که قبلاً توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران تنظیم و ابلاغ شده از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی افزود: در ضمن به‌ منظور حفظ حقوق همه ایثارگران، افرادی که در طول یک ماه گذشته معرفی‌نامه خود را دریافت و به بانک مراجعه نکرده‌اند می‌توانند به بنیاد محل طرح مراجعه و نسبت به درخواست افزایش سقف تسهیلات خود اقدام کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha