ملی پوشان بسکتبال در بازی دوم از نظر روانی آماده نبودند

شهرکرد - ایرنا- مربی سابق تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران گفت: در دیدار ایران مقابل آمریکا، انتظاری زیادی از بسکتبالیست‌های کشور نبود اما به نظر می‌رسد تیم از نظر روانی آمادگی لازم را نداشت و نتوانست در زمین به خوبی ظاهر شود.

داوود پورکاوه روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بسکتبال آمریکا قابل مقایسه با بسکتبال ایران نیست و اگر چه بسکتبالیست‌های آمریکا از نظر فیزیکی، روش بازی و برنامه‌ریزی و تدارکات به مراتب شرایط بهتری را دارند اما بازی روز چهارشنبه ورزشکاران کشورمان مقابل این تیم نشان داد که تیم آمادگی پیروزی نداشت و این حس در کارایی و انرژی‌شان اثر نامطلوبی را گذاشت.

وی با اشاره به اینکه تیم حریف  در بحث ریباند و دفاع خیلی خوب عمل کرد و فشار زیادی به ایران وارد شد، ادامه داد: بازیکنان تیم ملی بسکتبال در نیمه دوم بهتر ظاهر شدند و یکدیگر را در زمین بازی پیدا کردند و در مقایسه با نیمه اول، بازی بهتری را نیز ارائه کردند.

پورکاوه درباره امتیازات کسب شده ۲ تیم در نیمه دوم و افزایش فاصله این امتیازات تصریح کرد: بسکتبالیست‌های حریف در سیستم بازی را به سمت سه امتیازی پیش بردند و تمامی توپ را هم به تور رساندند و این مورد باعث شد اختلاف امتیاز نیز بیشتر شود.

این مربی سابق تیم ملی اظهار داشت: بازیکنان کشورمان ضعف چندانی نداشتند چون سطح بسکتبال ایران همین است، آن‌ها توپ را به زیر تور می‌رساندند اما نمی‌توانستند امتیاز بگیرند که این به قوی بودن تیم آمریکا و شرایط روانی بازیکنان ایران باز می‌گشت.

پورکاوه درباره عملکرد ۲ بازیکن چهارمحال و بختیاری در این دیدار نیز گفت: بهنام یخچالی در پست ۲ فنی‌تر است و با قرار گرفتن در پست یک کارایی او محدود می‌شود ولی هم او و هم محمد جمشیدی در مقابل آمریکا بازی خوبی را ارائه کردند.

وی درباره بازی آینده تیم ملی با فرانسه نیز افزود: فرانسه تیمی است که آمریکا را از پیش رو برداشته است اما ورزشکاران تیم ملی با توجه به دیداری که با آمریکا داشتند بدون شک مقابل فرانسه بهتر بازی خواهند کرد و اختلاف امتیاز کمتری با این تیم اروپایی خواهند داشت.

این بازیکن بسکتبال با اشاره به اینکه صحنه رقابت‌های المپیک چندان برای کسب تجربه در سطح تیم ملی مناسب نیست، ادامه داد: المپیک فرصتی است که باید در آن داشته‌ها را به میدان آورد چراکه نمی‌توان شرایط چهار سال آینده را پیش‌بینی کرد و مشخص نمود که کدام‌یکی از ورزشکاران فعلی در دوره بعدی المپیک حضور دارند و به همین دلیل نیز در المپیک نتیجه مهم‌تر است.

پورکاوه در خصوص آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال برای اعزام به المپیک توکیو نیز گفت: بسکتبال ایران به یک اتاق فکر نیاز دارد تا بتواند علاوه بر ارزیابی ورزشکاران و تصمیم‌گیری صحیح برای انتخاب افراد اعزامی، تیم‌های حریف را نیز بررسی کرده و با پشتوانه فکری مناسبی در مسابقات حاضر شود.

وی یادآور شد: اگر اردوهای تدارکاتی مناسبی برای تیم ملی در نظر گرفته می‌شود، نتیجه قابل قبول‌تری نیز در المپیک برای این تیم رقم می‌خورد چراکه دیگر تیم‌ها به صورت اصولی و زیربنایی برای حضور در صحنه المپیک برنامه‌ریزی می‌کنند، ایران تیم خوبی در بسکتبال دارد ولی بقیه تیم‌ها با شرایط بهتری نسبت به تیم کشورمان پا در المپیک گذاشته‌اند.

پورکاوه همچنین با اشاره به اینکه ۲ بازیکن فعلی تیم ملی از چهارمحال و بختیاری است و رسول مظفری نیز در لحظه اعزام از این تیم حذف شد، گفت: این استان ظرفیت بالایی در رشته بسکتبال در تمامی رده‌های سنی را داد و لازم است برای پرورش استعدادها برنامه‌ریزی شود و موضوع حامی مالی تیم‌های مختلف آن سامان بگیرد.

این مربی سابق تیم ملی تصریح کرد: ورزشکاران مستعد چهارمحال و بختیاری به دلیل نبود حمایت‌های کافی از این استان مهاجرت می‌کنند و اگر تیم چهارمحال و بختیاری با حامی مالی خوبی در رقابت‌های لیگ برتر شرکت کند شرایط برای پشتوانه سازی این تیم در استان نیز فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی بسکتبال ایران روز چهارشنبه در دومین بازی‌ خود در المپیک به مصاف تیم پرستاره و قدرتمند آمریکا رفت و با نتیجه سنگین ۱۲۰ بر ۶۶ شکست خورد. تیم کشورمان پیش از این نیز برابر جمهوری‌چک مغلوب شده بود.

تیم ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی بسکتبال المپیک باید در روز شنبه ۹ مرداد و از ساعت ۵:۳۰ به مصاف فرانسه برود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha