زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

یاسوج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی مقطع متوسطه دوم ساعت ۹ صبح جمعه ۱۵ مردادماه ۱۴۰۰ و همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار می شود. 

هادی زارع پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت کنندگان و عوامل اجرایی این آزمون اقدام به حفظ فاصله  فیزیکی و رعایت کامل نکات بهداشتی می کنند.  

وی افزود: این آزمون ویژه دانش آموزان پسر و دختر پایه نهم مقطع متوسطه اول کشور و کهگیلویه و بویراحمد است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بدلیل شرایط کرونایی هماهنگی های لازم برای برگزاری این آزمون از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده است. 

زارع پور عنوان کرد: دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون باید به ۱۰۰ سؤال در مدت ۱۲۰ دقیقه پاسخ دهند. 

وی ابراز داشت: پرسش های این آزمون از کتاب های آموزش قرآن و پیام های آسمانی، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی (جغرافیا، تاریخ و مدنی)، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی طرح می شود. 

زارع پور گفت: پذیرش دانش آموزان کشور و کهگیلویه و بویراحمد در پایه دهم مدارس نمونه دولتی مقطع متوسطه دوم بر اساس میانگین نمره کل این آزمون و معدل کتبی ارزشیابی پایانی نوبت دوم پایه نهم دوره متوسطه اول به نسبت مساوی (۵۰ درصد نمره آزمون و ۵۰ درصد معدل  کتبی) خواهد بود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha