مانور اطفای حریق یگان‌های حفاظت منابع طبیعی در سردشت برگزار شد

مهاباد- ایرنا- مانور اطفای حریق یگان های حفاظت منابع طبیعی شهرستان های جنوب آذربایجان غربی امروز، چهارشنبه با حضور دستگاه های ۱۷ گانه شهرستان مرزی سردشت به میزبانی این شهرستان برگزار شد.

فرماندار سردشت در حاشیه این مانور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مانور با استفاده از افزون بر ۱۰۰ دستگاه و تجهیزات اطفای حریق، خدماتی، امدادی و نجاتی در یکی از اراضی جنگلی منطقه ملاشیخ سردشت با مشارکت گردان های بیت المقدس بسیج ، انجمن های زیست محیطی و نهادهای مردمی برگزار شد.

اقصی نخشی پور افزود: این مانور در سطح چهار هکتار و با شرکت هزار نفر به مدت سه ساعت با سناریوی از پیش تعیین شده انجام گرفت.

وی اضافه کرد: این مانور با هدف ارتقای سطح آمادگی، ارزیابی توان مدیریتی و عملیاتی و همچنین ایجاد هماهنگی و همکاری بیشتر بین دستگاه های اجرایی شهرستان و یگان های حفاظت منابع طبیعی در زمان بروز حریق ، آموزش و اتخاذ اقدامات مناسب فردی و گروهی در هنگام شرایط بحرانی و جلب مشارکت و استفاده از ظرفیت های مردمی و بسیج برگزار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی سردشت نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶ مورد آتش سوزی در جنگل های این شهرستان اتفاق افتاده است.

ابراهیم رحمانی افزود: براثر این آتش سوزی ها ۱۷۸ هکتار از اراضی جنگلی این شهرستان دچار حریق شد که به دلیل آتش سوزی در سطح پوششی و علف های هرز خسارت زیادی به جنگل و درختان آن وارد نشده است.

وی تاکید کرد: علت تعدادی از این آتش سوزی ها عامل انسانی بوده که  در این راستا چهار فقره پرونده تشکیل و به مراجع قضایی تحویل داده شده و ۶ پرونده دیگر نیز در حال بررسی و تشکیل است.

شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای ۹۰ هزار هکتار جنگل و ۳۰ هزار هکتار مرتع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha