حریم شخصی افراد از حریم اداری تفکیک شود

تهران-ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از هیات‌ها و گروه‌های تحقیق درخواست دارم در حفظ اسرار متهمین بکوشند و حریم شخصی افراد را از حریم اداری تفکیک کنند.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت علوم، ابراهیم ابراهیمی در نشست هم‌اندیشی کارگزاران امر رسیدگی به تخلفات اداری که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: در محیط دانشگاه به گونه‌ای با دانشگاهیان معاشرت داشته باشید که اگر حکم عضویت شما تمدید شد خوشحال باشند و اگر تمدید نشد ناراحت شوند.

وی همچنین به پیشگیری از وقوع تخلف پرداخت و گفت: اصل را بر برائت بگذارید، در حفظ اسرار متهمین بکوشید و حریم شخصی افراد را از حریم اداری تفکیک کنید.

ابراهیمی همچنین در سخنان خود، ماده ۳۳ آیین‌نامه اجرایی و تبصره یک ماده ۲۲ قانون را برای اعضای هیات نظارت تبیین کرد و در ادامه به سوالات آنان پاسخ داد.

وضعیت رابطه استخدامی و حالت استخدامی در رای هیات ها لحاظ شود

در ادامه این نشست، مجید فرخی، رییس امور سلامت اداری و دبیر هیات عالی نظارت گفت: آنچه که قبل از همه باید مورد بررسی قرار گیرد بحث صلاحیت هیات‌ها است. نکته مهم این است که با توجه به تنوع استخدام‌هایی که در دولت وجود دارد، ۱۲ نوع به‌کارگیری در دستگاه‌ها داریم.

وی با اشاره به برخی از احکام صادره در هیات‌ها افزود: وضعیت رابطه استخدامی و حالت استخدامی در رأی هیات‌ها باید لحاظ شود.

فرخی همچنین درباره گروه تحقیق اظهار داشت: گروه تحقیق باید سه نفر باشند و هر سه نفر هم باید گزارش را امضا کنند. همچنین حکم و ابلاغ مطابق قانون توسط رییس هیات امضا شود و اگر از گروه تحقیق یک نفر هم امضا نکند از لحاظ شکلی محل اشکال است.

وی همچنین درباره فرایند گردش کار هیات ها در بررسی پرونده‌ها خاطرنشان کرد: ابتدا جلسه هیات باید تشکیل شود، احراز صلاحیت صورت گیرد و به فرد متهم تفهیم اتهام انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha