کتابفروشی «خانه کتاب» در کرمانشاه افتتاح شد

کرمانشاه – ایرنا – کتابفروشی «خانه کتاب» در شهر کرمانشاه روز چهارشنبه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

«آرش بیدل» مدیر این مجموعه فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ، این کتابفروشی که در پنج طبقه طراحی شده است مکانی آرام برای مطالعه و همچنین محیطی شاد و دلپذیر را برای کودکان و نوجوانان فراهم کرده است اظهار داشت : سالهای زیادی است که آرزوی راه‌اندازی یک کتابفروشی را در سر دارم و امروز و بعد از حدود پنج سال این رویا محقق شد.

کتابفروشی «خانه کتاب» در کرمانشاه افتتاح شد

وی ادامه داد : بخش های مختلفی در این مجموعه فرهنگی در نظر گرفته شده است مانند بخش کودک و نوجوان، بخش بزرگسال و کتاب های عمومی و به زودی هم بخش صنایع دستی هم به این مجموعه اضافه می شود تا علاقه مندان از صنایع دستی کرمانشاه هم بازدید و خرید داشته باشند.

بیدل در خصوص اعتبارات هزینه شده در این مجموعه هم گفت : تاکنون ۲ و نیم میلیارد تومان هزینه ساخت و یک و نیم میلیارد تومان هم برای اقلام داخل مجموعه هزینه شده است و امروز با توجه به تورم به وجود آمده ارزش این ملک چندین برابر شده است بطوریکه اگر برای کسب و  کار دیگری از این مجموعه استفاده می‌شد سود به مراتب بیشتری داشت.

وی با اشاره به اینکه در این محدوده چنین مجتمعی با بهترین امکانات وجود ندارد افزود : خانواده‌ها می‌توانند فرزندان خود را برای بازدید به این مکان (بالاتر از میدان آیت الله کاشانی، خیابان فرعی روبروی اداره کار جنب فروشگاه رفاه) بیاورند و اجباری هم به خرید نیست و در این مکان علاوه بر بازی، کتاب می‌خوانند و حتی برای آنها کتاب هم می‌خوانند.

کتابفروشی «خانه کتاب» در کرمانشاه افتتاح شد

کتابفروشی ها در طرح فروش کتاب تابستانه ثبت نام کنند

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تشکر از مجموعه کتابفروشی خانه کتاب گفت : امروز هم به مناسبت روز ملی کرمانشاه و همچنین طرح فروش تابستانه کتاب از فاز دوم خانه کتاب بازدید و آن را افتتاح کردیم.

«مظفر تیموری» کتابفروشی خانه کتاب را یکی از کتابفروشی های فعال استان دانست و اظهار داشت : امیدواریم برای بالا بردن سرانه مطالعه در استان و ترویج فرهنگ کتابخوانی، شاهد بازگشایی هر چه بیشتر این مجموعه ها در کرمانشاه باشیم.

وی با اشاره به طرح فروش تابستانه کتاب در کرمانشاه هم گفت : در این طرح کتابها با ۲۰ درصد تخفیف به مردم ارائه می‌شود و فرصت مغتمی برای کتابفروشان و کتابخوانان کرمانشاه است.

تیموری در پایان گفت : از مجموع ۷۹ کتابفروشی استان فقط ۱۴ کتابفروشی عضو طرح فروش کتاب هستند و از همه کتابفروشی‌هایی که عضو نیستند تقاضا داریم با مراجعه به سایت ketab.ir در این طرح ثبت نامه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha