کردستانی‌ها بیش از هشت میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند

سنندج- ایرنا- معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: مردم خیّر و نوعدوست استان در سه ماهه نخست امسال هشت میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند.

هیوا رحیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع صدقات جمع آوری شده در سال جاری چهار میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال در بخش حمایت و سلامت و رفع نیازهای اساسی مددجویان زیرپوشش و یک میلیارد و ۸۰ میلیون ریال آن در زمینه کمک به تامین مسکن نیازمندان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۶۸۰ میلیون ریال نیز در بخش کمک به تحصیل و امورات فرهنگی و مشاوره مددجویان هزینه شده است، افزود: ۹۰ میلیون ریال از این مبلغ در زمینه کاریابی و اشتغال و ۹۰ میلیون ریال نیز در زمینه تعامل با خیریه ها و کمک به نیازمندان صرف شده است.

معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با اشاره به روش‌های نوین کمک به نیازمندان و مددجویان زیرپوشش این نهاد اضافه کرد: این روش‌ها با هدف تسهیل و تسریع در پرداخت کمک و کاهش هزینه‌های اضافی ایجاد شده است.

رحیمی یادآور شد: پرداخت صدقه الکترونیکی یکی از سریعترین روشهای پرداخت صدقه است که از طریق شماره گیری کد # ۰۸۷ *۸۸۷۷*  و همچنین اپلیکیشن آپ، سکه و سنا امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه صدقات مردمی می تواند در کنار خدمات این نهاد بخشی از نیازهای مددجویان را رفع کند، افزود: صدقات جمع آوری شده در هر شهرستان برای امورات نیازمندان همان مناطق صرف شده است.

در حال حاضر۷۳ هزار و ۴۹۹ خانوار در قالب ۱۵۳ هزار نفر در کردستان زیرپوشش کمیته‌امداد امام(ره) قرار دارند که ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد زنان سرپرست خانوار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha