پویش «قلک آبی» برای سیستان و بلوچستان راه اندازی شد

قم- ایرنا- همزمان با عید سعید غدیر خم، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با هدف کمک به آب رسانی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان، پویش دانشجویی قلک آبی را راه‌اندازی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی جهاد دانشگاهی، رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر گفت: دبیرخانه دانشجویی مهر باران سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی که در زمینه فعالیت‌های جهادی، محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویی فعالیت می‌کند، با همکاری شعب این سازمان در سراسر کشور، به‌ویژه شعبه استان سیستان و بلوچستان و شبکه گسترده‌ای از گروه‌های دانشجویی، در راستای مسئولیت اجتماعی خود و با استفاده از ظرفیت گروه‌های دانشجویی، این پویش را برای جلب مشارکت و جذب حمایت مالی راه اندازی کرده است.

مهدی عباسی در خصوص نحوه کار کمپین «قلک آبی»، افزود: در این پویش دانشجویی، کمک‌های خیرین، به ویژه خیرین دانشگاهی، دانشجویان، و اعضای جهاد دانشگاهی با هدف خرید مخازن آب و اهدای آن به روستاهای محروم و نیازمند استان سیستان و بلوچستان جمع‌آوری و مخازن خریداری‌شده به خانواده‌ها و روستاها اهدا خواهد شد.

وی اضافه کرد: هزینه جمع آوری شده توسط این کمپین به وسیله شعبه استان سیستان و بلوچستان سازمان دانشجویان صرف خرید تانکر می شود و به مناطق روستایی فاقد آب آشامیدنی تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به پراکندگی روستاهای مدنظر و بررسی میدانی منطقه و برنامه ریزی نحوه کمک رسانی، خرید تانکرها در چند نوبت صورت خواهد گرفت تا به مرور بخشی از آب شرب مورد نیاز مردم سیستان و بلوچستان را تامین کند.

عباسی با بیان این که طبق اعلام وزارت نیرو میزان بارندگی سیستان و بلوچستان نسبت به متوسط بلند مدت(۵۲ سال)، ۹۱ درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: در بسیاری از مناطق، وضعیت آب آشامیدنی مناسب نیست.

وی افزود: این استان به شدت تحت تاثیر خشکسالی واقع شده و ضروری است در راستای حل مشکل تامین آب راهکارهای پیشگیری ثانویه و بلند مدت برای کمتر شدن یا متوقف کردن خشکسالی در منطقه با بررسی‌های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، راهکارهایی همچون خرید تانکر یا تامین آب شرب و بهداشتی مورد نیاز به صورت مقطعی می‌تواند اندکی درد تشنگی را تسکین دهد.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی افزود: دانشجویان و خیرین می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۱۳۸۸۴۳۰۸۰۰۷ یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۳۴۵۷۲۶ نزد بانک ملی، به نام سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واریز کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha