خاموشی با برنامه مشترکین خانگی در کلانشهر اهواز به صفر رسید

اهواز - ایرنا - سرپرست شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت : همزمان با پایش لحظه ای و ۲۴ ساعته برق ادارات و سازمان های پرمصرف و نیز کاهش مصرف برق در کلانشهر اهواز ، خاموشی های با برنامه مشترکین خانگی تحت پوشش این شرکت به صفر رسید .

مهرداد فارسی مدان چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دومین طرح فراگیرکاهش ۵۰درصدی مصرف برق ادارات که با مشارکت بسیج این شرکت در مرکز پایش انرژی برق اهواز اجرا شد، اظهار داشت: در این طرح دستگاه های اداری که الگوی مصرف را رعایت نکرده اند به ۶۴ دستگاه کاهش یافتند.

وی ادامه داد : با توجه به افزایش بیش از انتظار شدت گرما  و رشد مصرف برق، با همکاری بسیج این شرکت و پایش لحظه ای و ۲۴ ساعته برق ادارات و سازمان ها، با دستگاه‌های متخلف که به هشدار عبور از سقف مصرف توجه نکرده بودند برخورد قانونی صورت گرفت.

وی افزود : لازمه موفقیت در اجرای هر برنامه فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف و مشارکت مردم و نیز استفاده از ظرفیت های شهروندان برای رسیدن به این هدف است.

 سرپرست شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد : با توجه به تغییرات اقلیمی پیش آمده و پایداری بیش از پنج ساعته پیک دما طی روزهای اخیر، انتظار داریم مردم با کمک به مدیریت مصرف انرژی ما را در ارائه خدمات مطلوب و حفظ پایداری شبکه برق یاری دهند.

فارسی مدان خاطرنشان کرد :با اطلاع رسانی به موقع برای عبور موفق از پیک ۱۴۰۰ ، استفاده از ابزارهای ارتباطی و یاری گرفتن از ظرفیت پایگاه بسیج این شرکت و همکاری شهروندان کلانشهر اهواز ۹۲ درصد اهداف این طرح محقق شد.

وی با اشاره به راهکارهای پیشنهادی برای مدیریت مصرف انرژی افزود: تنظیم دمای کولربه ۲۵ تا ۲۶ درجه، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات پیک بار ، استفاده حداکثری از نور طبیعی در منزل و محل کار ، اطمینان از خاموشی وسایل الکترونیکی پس از خروج از ادارات، سرویس به موقع وسایل سرمایشی، نصب سایه بان روی کندانسورها و استفاده از پنجره های ۲ جداره استاندارد از جمله مهمترین مواردی است که با رعایت آن بخش قابل توجهی از مصارف غیرضروری برق کاهش می یابد.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق اهواز افزود : طبق مصوبه اعلام شده از سوی استانداری خوزستان مبنی بر ضرورت کاهش مصرف برق ادارات به میزان ۵۰ درصد در تایم اداری و مصرف ۱۰ درصدی پس از پایان کار، این مصوبات بصورت ویژه درحال پیگیری است.

شرکت توزیع نیروی برق اهواز دارای ۶۲۰ هزار مشترک با ۱۰ هزار کیلومتر طول خط شبکه می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha