رزمایش سراسری  پایش بار مصرفی برق ادارات در استان مرکزی اجرا شد

اراک - ایرنا - رزمایش سراسری پایش بار مصرفی برق ادارات استان مرکزی روز چهارشنبه در ۱۲ شهرستان این استان برگزار شد.

مشاور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در حاشیه برگزاری این رزمایش در جمع اصحاب رسانه گفت: این رزمایش برای تمام دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی با هدف کنترل مصرف ساختمان‌های اداری تا حد۵۰ درصد مصارف دوره مشابه سال قبل در ساعت فعالیت و استفاده از مولدهای دیزلی برای حفظ تاب آوری ادارات برگزار شد.

«حسن کیوانپور» افزود: لازم است دستگاه‌های اجرایی در ایام اوج مصرف ، ضمن کاهش و کنترل بار مصرفی در ساعات اداری تا حد ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه و کنترل بار در سطح ۱۰درصد برای ساعات غیراداری برای تامین نیازهای اولیه و ضروری نیز اقدام کنند.

وی بیان کرد: در این رزمایش ۳۵ تیم سنجش میزان همکاری دستگاه‌های دولتی با همکاری نیروهای بسیج و سپاه  در ۱۲شهرستان استان در کاهش بار مصرف برق از طریق به کارگیری مولدهای خود تامین و سایر راهکارهای تعیین شده در ساعات اوج بار بازرسی و نظارت داشتند.

مشاور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: میزان مصرف برق ادارات از طریق کنترل داده‌های لحظه‌ای جمع‌آوری شده توسط کنتورهای هوشمند، بررسی می‌شود. 

کیوانپور اظهار داشت: در این رزمایش مصرف برق مساجد و اصناف نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: در مرکز کنترل و دیسپاچینگ شبکه توزیع برق و مرکز پایش هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی توزیع برق استان، میزان مصرف برق ۶۵درصد مشترکین به صورت لحظه‌ای و برخط، مورد بررسی و چگونگی کنترل بار مصرف و میزان پایداری شبکه نیز مورد ارزیابی میدانی قرار می‌گیرد.

مشاور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اضافه کرد: خاموش کردن چراغ‌های اضافی، کاهش مصرف سیستم سرمایشی، حذف وسایل برقی غیرضروری و به مدار آوردن دیزل ژانراتورها در ساعت اوج بار از جمله راهکارهای کاهش مصرف برق است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است و در این استان بیش از ۷۶۰ هزار مشترک برق وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha