زخمی شدن دو نیروی مرزی جمهوری آذربایجان در درگیری با نظامیان ارمنستان

باکو – ایرنا – وزارت دفاع جمهوری آذربایجان طی گزارشی درباره درگیری های بامداد امروز (چهارشنبه) میان نیروهای این کشور و نظامیان ارمنستان در مسیر شهرستان مرزی "کلبجر" و مجروح شدن دو نظامی آذربایجانی در این درگیری ها خبر داد.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع ارمنستان نیز در این باره اعلام کرد که در درگیری امروز نظامیان ارمنی و آذری، سه نظامی این کشور کشته و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گزارش خود نیروهای ارمنستان را به نقض آتش بس در مسیر شهرستان مرزی آزاد شده "کلبجر" متهم و اعلام کرد: نیروهای ارمنستان مستقر در منطقه "باسارکچر" این  کشور با استفاده از سلاح های خودکار و نارنجک انداز مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را در مسیر شهرستان کلبجر به رگبار آتش بستند که بر اثر آن "صادق علی اف" و "عمران عمرانلی" دو نظامی جمهوری آذربایجان مجروح شدند.

در این گزارش با اشاره به این که نیروهای جمهوری آذربایجان نیز دست به اقدامات پیشگیرانه زدند، آمده است: مسوولیت بروز تنش در مرز مشترک دو کشور بر عهده ارمنستان می باشد.

اختلاف نظر جمهوری آذربایجان و ارمنستان مربوط به روند تعیین حدود مرزی میان دو کشور که بلافاصله  پس از جنگ ۴۴ روزه سال گذشته آغاز شد، موجب تنش و درگیری ها در مناطق مرزی و  بخصوص در مسیر شهرستان آزاد شده "کلبجر" می شود.

جمهوری آذربایجان در جریان درگیری های نظامی ۴۴ روزه سال گذشته (۱۳۹۹) توانست سرزمین های خود را از اشغال نیروهای ارمنستان در قره باغ آزاد کند.

این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه  سال گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان به پایان رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha