نشست بین المللی اقتصادی روسیه و جهان اسلام با حضور ایران آغاز بکار کرد

مسکو -ایرنا- دوازدهمین نشست بین المللی اقتصادی روسیه و جهان اسلام با حضور ایران در کازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از کازان، امروز (چهارشنبه) مراسم افتتاحیه نشست بین المللی اقتصادی روسیه و جهان اسلام با عنوان «روسیه-جهان اسلام: اجلاس کازان ۲۰۲۱» سفرای چندین کشور اسلامی ازجمله کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد.    

ماکسیم رشتنیکوف وزیر توسعه اقتصادی روسیه در پیامی به شرکت کنندگان این همایش، برگزاری آن را فرصت مهمی برای گفت و گو درباره همکاریهای روسیه و کشورهای اسلامی عنوان کرد.  

بخش عمده برنامه های نشست بین المللی اقتصادی روسیه و جهان اسلام به صورت مجازی برگزار می شود و در آن سفرای ۲۸ کشور اسلامی ازجمله جمهوری اسلامی ایران شرکت می کنند.  

در جلسه های عمومی و تخصصی این نشست که امروز و فردا (پنجشنبه) در کازان برگزار می شود،  نمایندگانی از ۶۰ کشور و ۳۳ جمهوری و استان روسیه شرکت خواهند کرد.   
 این نمایشگاه فرصتی است برای شرکتهای کشورهای اسلامی برای معرفی و ارایه صنعت حلال و همچنین دیدار و انجام گفتگوهای تجاری و بازرگانی بین تولید کنندگان، توزیع کنندگان و تجار صنایع غذایی، مد و پوشاک، پزشکی و بهداشتی، آرایشی و گردشگری است.

 انتظار می رود فردا پنجشنبه رستم مینیخانف رئیس جمهوری تاتارستان، احمد الزیدی وزیر تجارت خارجی امارات و حسام الدین حسن حمص وزیر صنایع مصر در این همایش شرکت کنند.

در چارچوب همایش بین المللی اقتصادی روسیه-جهان اسلام، چهاردهمین نمایشگاه حلال روسیه با عنوان «روسیا حلال اکسپو» دایر شده است.   

 نشست بین المللی اقتصادی روسیه و جهان اسلام از سال ۲۰۰۹ برگزار می شود و در آن موضوعات مختلف مربوط به همکاریهای اقتصادی روسیه و کشورهای اسلامی بررسی می شود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha