۶ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 2160
کد خبر: 84418736
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هزار و ۳۹۵ بیمار کرونایی در گلستان بستری هستند

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان با اشاره به افزایش تعداد بستری‌های استان از شنبه هفته جاری تاکنون گفت که در حال حاضر هزار و ۳۹۵ بیمار کرونایی در گلستان بستری هستند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علون پزشکی گلستان، عبدالرضا فاضل اظهار داشت: از مجموع این تخت‌ها، ۱۴۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند که حال ۵۶ نفر آنان وخیم است.

وی یادآور شد: تعداد بیماران بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه نسبت به روز گذشته سه نفر بیشتر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: روزانه بیش از هزار بیمار کرونایی به صورت سرپایی ویزیت شده و با دریافت دارو و سرم، به منزل می روند تا دوران نقاهت را سپری کنند.

فاضل افزود: آمار بستری و تعداد کرونایی که در منزل دوره درمان را می‌گذرانند، نشان می‌دهد که وضعیت امروز استان نسبت به اسفند سال ۹۸ و فروردین سال گذشته بدتر است.

وی خاطرنشان کرد: از ۱۴ شهرستان استان، ۱۳ شهرستان (به غیر از گمیشان) در وضعیت قرمز و بالاتر از آن (سیاه و وخیم) کرونایی قرار دارند و وضع گمیشان در وضعیت زرد است.

وی بیان داشت: :میانگین بستری استان که روز گذشته ۲۸۰ نفر بود افزایش چشمگیری داشته و به ۳۲۲ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ممکن است با افزایش بیماران تحت مراقبت در بخش آی‌سی‌یو و افزایش بیمارانی که حال‌شان وخیم است، تعداد فوتی‌های استان که ۲ رقمی شده، روز به روز بیشتر شود.

فاضل ادامه داد: تعداد بیماران کرونایی استان به ازای هر صد هزار نفر جمعیت به ۱۱ نفر رسیده و پیش‌بینی می‌شود با روند افزایش بستری‌ها، این تعداد به ۲۵ نفر افزایش یابد.

وی تصریح کرد: تزریق واکسن دلیلی بر مبتلا نشدن به کرونا و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم نیست، زیرا در بخش کادر درمان بیش از ۱۵۵ نفر از همکاران به علت ابتلای مجدد به کرونا در مرخصی استعلاجی هستند.

وی بیان کرد: افزایش تعداد بستری و کاهش کادر درمان، فشار مضاعفی به نیروهای باقی مانده در مراکز درمانی وارد کرده است.

از صبح امروز چهارشنبه ششم مرداد تا ظهر روز شنبه ۹ مرداد فعالیت همه مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در گلستان ممنوع بوده و تمام پروتکل‌های وضعیت قرمز در تمام شهرهای استان باید اجرا شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha