آزار و اذیت صدها کودک انگلیسی در یتیم خانه های این کشور

تهران – ایرنا – نتایج یک گزارش مستقل نشان می‌دهد که صدها کودک بی‌سرپرست لندنی دهه‌ها هدف آزار و اذیت در مراکز نگهداری قرار داشتند.

به گزارش ایرنا، تارنمای انگلیسی بی‌بی‌سی دیروز (۵ مرداد) به نقل از گزارش تحقیق و تفحص از شورای محله لَمبِت در جنوب لندن نوشت که صدها کودک تحت مراقبت در پنج مرکز نگهداری از دهه ششم قرن بیستم میلادی به مدت چندین دهه هدف سوءاستفاده جنسی و آزار و اذیت بودند.

به نوشته بی‌بی‌سی، تحقیق از این شورا در تابستان سال ۲۰۲۰ آغاز و عملکرد مراکز مذکور از دهه ۶۰ تا ۹۰ قرن بیستم بررسی شدند.

بر اساس نتایج این تحقیقات مستقل، ۷۰۵ فقره اتهام سوءاستفاده جنسی علیه کارکنان و وابستگان سه یتیم‌خانه وارد شده است.

در این گزارش آمده است: «به جز برخی موارد، کارمندان شورای لمبت با کودکان تحت مراقبتشان به نحوی رفتار می‌کردند که گویی این کودکان هیچ ارزشی ندارند. در نتیجه، افراد خطرناک می‌توانستند به خانه‌های کودکان و یتیم‌خانه‌ها راه یافته و آسیب‌های مخرب و دائمی به قربانیان خود وارد کنند.»

تصویربرداری از کودکان حین تجاوز از جمله شکایات قربانیان است. جسد یکی از کودکان سال ۱۹۷۷ در حمام یکی از سه یتیم‌خانه‌ای که در سال ۱۹۸۳ بسته شد، کشف شد. شورای لمبت به پزشکی قانونی اطلاع نداده بود که سرپرست این مرکز از این پسربچه سوءاستفاده جنسی می‌کرده است.

بر اساس این گزارش، این مراکز نگهداری کودکان، «اماکنی پرخشونت و بی‌رحم بودند که در آنها خشونت و آزار جنسی مجال می‌یافت» و «کودکان زیر پنج سال، در معرض آزار جنسی قرار می‌گرفتند.»

در این گزارش از پلیس لندن نیز به دلیل کوتاهی در پیگیری شواهدی که ممکن بود به کشف جرم منجر شوند، انتقاد شده است.

شورای لمبت به خاطر «سوءاستفاده‌های هولناک، تکان‌دهنده و دهشتناک» در این مراکز عذرخواهی کرده است.

بر اساس این گزارش، ظرف ۴۰ سال گذشته تنها یکی از کارکنان ارشد این یتیم‌خانه‌ها توبیخ شده است.

شورای لمبت در سال ۲۰۱۶ پرداخت غرامت به قربانیان را آغاز کرد و تاکنون ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۱۲۵ هزار پوند به ازاء هر نفر) پرداخت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha