دومین نوبت کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ آغاز شد

تهران- ایرنا- کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ صبح امروز - پنج شنبه - در دومین روز با رقابت ۳۰۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، کنکور کارشناسی ارشد از صبح روز گذشته (ششم مرداد) در ۱۷۹ شهر آغاز شد و تا فردا (جمعه هشتم مردادماه) ادامه دارد. در دومین نوبت این آزمون که از ساعت هشت صبح امروز (هفتم مرداد) آغاز شد، داوطلبان در ۳۴ رشته امتحانی به رقابت می پردازند.

این آزمون با رقابت ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب طی سه روز در ۳۶۷ حوزه امتحانی اصلی و ۱۴۸ حوزه امتحانی فرعی دارد. نتیجه اولیه کنکور کارشناسی ارشد بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور در قالب کارنامه دهه نخست شهریورماه از طریق درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

در کنکور کارشناسی ارشد ۳۶۴ داوطلب کرونایی خوداظهاری کرده اند که در محل های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، برای شرکت در کنکور حاضر می شوند. همچنین پروتکل های بهداشتی در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ با نظارت بازرسان وزارت بهداشت اعمال شد.

به گزارش ایرنا، گزینش اولیه و نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha