۸۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال گالیکش واکسن کرونا دریافت کردند
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان گالیکش در شرق استان گلستان گفت که این شهرستان ۲ هزار نفر جمعیت بالای ۶۰ سال دارد که تاکنون ۸۰ درصد آنان با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون معرفی شده، واکسن کرونا دریافت کردند.

حسن رحیم‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: واکسیناسیون افراد ۵۰ تا ۶۰ سال گالیکش علیه بیماری کرونا نیز از چند روز گذشته آغاز شد و تاکنون ۵۰ درصد از جمعیت سه هزار و ۶۰۰ نفری جامعه هدف این شهرستان نوبت نخست واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی بابیان اینکه مطابق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افراد بالای ۱۸ سال کشور باید بر اساس جدول و اولویت‌های اعلامی واکسن کرونا دریافت کنند، افزود: شهرستان گالیکش ۴۲ هزار و ۹۳۶ نفر جمعیت بالای ۱۸ سال دارد که تاکنون ۶ هزار و ۸۰۰ دُز واکسن کرونا به واجدین شرایط تزریق شده است.

رحیم زاده اضافه کرد: افراد واجد شرایط می‌توانند بعد از نام نویسی در سامانه سلامت به نشانی SALAMAT.GOV..IR و دریافت پیامک اعلام زمان و مکان مراجعه با حضور در مرکز تجمعی شهر گالیکش و ۶ مرکز جامع خدمات روستایی در "تنگراه، آق قمیش، تراجیق، ینقاق، قلی تپه و فارسیان" این شهرستان برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گالیکش همچنین بابیان اینکه در ۲ هفته اخیر روند ابتلا به کرونا در این شهرستان صعودی شده است، از گروه‌های مختلف مردم خواست حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و در صورت لزوم برای خروج از خانه، حتما ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنند.

گالیکش با حدود ۶۵ هزار نفر جمعیت در مسیر جاده شمال - مشهد مقدس واقع است و پارک ملی گلستان نیز در حوزه جغرافیایی این شهرستان قرار دارد.

مطابق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکنون ۱۷۲ هزار و ۵۵۴ دُز واکسن کرونا به واجدین شرایط در این استان تزریق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha