رزمندگان همدانی نقش تعیین کننده‌ای در عملیات مرصاد داشتند

همدان- ایرنا- فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: در عملیات مرصاد منافقان در تنگه چهارزبر از سوی نیروهای لشکر انصارالحسین (ع) متوقف شدند که در این عملیات رزمندگان استان و به ویژه سردار شهید حاج میرزا سلگی نقش تعیین کننده ای داشتند.

به گزارش ایرنا، سردار مظاهر مجیدی روز چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه اقدام نیروهای منافق در عملیات مرصاد از نظر نظامی مضحک و پیش پا افتاده بود اظهار داشت: پس  از پذیرفته شدن قطعنامه ۵۹۸ توسط نظام، دشمنان که همواره به دنبال فرصتی برای رسیدن به اهدافشان بودند تصور کردند نظام جمهوری اسلامی به دلیل ضعف و ناتوانی قطعنامه را پذیرفته است.

وی با بیان اینکه دلیل حمله های مجدد دشمن به غرب و جنوب آن بود که فکر می کرد مردم ایران دیگر پشتیبان نظام نیستند، افزود: یکی از اهداف دشمنان به کارگیری منافقین بود که آن ها را در کشور عراق سازماندهی کرده بودند.

وی ادامه داد: پس از حرکت نیروهای منافق و عبور از نیروهای جمهوری اسلامی در سرپل ذهاب جنایات متعددی مرتکب شدند؛ که از جمله می توان به تصرف مرکز سپاه و بیمارستان ها در اسلام آباد غرب و قتل عام مردم به بدترین شکل اشاره کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان تصریح کرد: هدف منافقین اشغال استان هایی مثل کرمانشاه، همدان و قزوین بود تا ظرف ۴۸ ساعت به تهران برسند و کار نظام را تمام کنند اما با لطف خداوند و شجاعت سربازان نظام به هدف خود نرسیدند.

سردار مجیدی با بیان اینکه در آن هنگام نیروهای لشگر ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان در تنگه چهارزبر اردوگاه داشتند تا برای حرکت به سمت جنوب و شرکت در عملیات آماده شوند، گفت: پس از رسیدن منافقین به تنگه چهارزبر گردان های لشگر آن ها را شناسایی کرده و درگیری صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای لشگر انصارالحسین(ع)  موفق شدند منافقین را به عقب برانند، افزود: رسیدن نیروهای دیگر مثل هوانیروز و شهید صیاد شیرازی به منطقه باعث پیروزی شد. 

سردار مجیدی به نقش مهم سردار شهید حاج میرزا سلگی در این عملیات اشاره کرد و گفت: آن زمان شهید سلگی رئیس ستاد لشگر ۳۲  انصار الحسین(ع) بود و از آنجا که فرماندهان در جنوب کشور با دشمن درگیر بودند حاج میرزا فرماندهی را  برعهده گرفتند.

وی ادامه داد: زمانی که خبر رسید سازمان نفاق در حال پیشروی هستند، حاج میرزا توانست گردان های خود را در تنگه مستقر کند و جلوی حرکت آن ها را بگیرد و این شهید بزرگوار نقش تعیین کننده ای در این عملیات داشت.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تاکید بر اینکه اگر شهید حاج میرزا سلگی نبود به طور قطع مشکلات بزرگی برای کشور ایجاد می شد، خاطرنشان کرد: به لطف خداوند با درایت و نگاه میدانی که این شهید داشتند توانستند نیروها را به هنگام در منطقه مستقر کنند.

سردار حاج‌میرزا محمد سلگی یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس استان همدان و راوی کتاب « آب هرگز نمی میرد" ۱۴ فروردین ۹۹ پس از سالها درد به دلیل جراحت شیمیایی به همرزمان شهیدش پیوست.

پنجم مرداد سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد، یادآور شکست توطئه منافقان و دشمنان این مرز و بوم است که با سیلی محکم مدافعان کشور روبه رو شدند.

عملیات مرصاد یکی از بزرگترین افتخارات رزمندگان اسلام در تاریخ معاصر به شمار می‌رود. این عملیات که توسط منافقین طرح‌ریزی شد با مجاهدت و دلاوری‌های نیروهای مسلح و مردمی به شکست انجامید و در تاریخ مقاومت ایران اسلامی به عنوان صفحه درخشانی باقی ماند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha