۶۹ هزار و ۸۲۶ دز واکسن کرونا در ایلام تزریق شد

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت که تاکنون ۶۹ هزار و ۸۲۶ دز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

 دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند واکسینه کردن در استان افزایش یافته به طوری در سه روز گذشته بیش از ۱۰ هزار دز واکسن تزریق شده است.

وی افزود: روزانه تا سه هزار نفر در استان می توانند واکسن کرونا تزریق کنند، اما در تلاشیم درصد تزریق روزانه واکسیناسیون را به بیش از پنج هزار دز در روز افزایش دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: ایمنی صد درصد توسط هیچ واکسنی ایجاد نمی شود اما تزریق واکسن به درجات بسیار بالایی از مرگ ناشی از کرونا جلوگیری می کند.

دکتر صادقی فر تصریح کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در استان بسیار کاهش یافته و جزو استان هایی هستیم که زیر ۵۰ درصد پروتکل ها را رعایت می کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص در مناطق شهری و قرمز که شاهد تجمعات بیشتری هستیم باید استقبال بیشتری از واکسن کرونا شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان های ایلام، دره شهر، آبدانان، مهران و چوار در وضعیت قرمز، دهلران و بدره در وضعیت نارنجی و شهرستان های ایوان، چرداول، هلیلان، سیروان و ملکشاهی در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha