۶ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 2192
کد خبر: 84418623
۲ نفر

برچسب‌ها

گندم و آرد مورد نیاز قم تامین است

قم - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم گفت: با وجود ذخیره‌سازی حجم مناسبی از گندم در استان مشکلی بابت تولید آرد و نان باکیفیت مورد نیاز مردم نداریم.

سعید محمدی روز چهارشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه ۵۰ هزار تن گندم وارد قم شد که این میزان از محل گندم‌ وارداتی و گندم‌ استان خوزستان و گلستان بوده‌است و باتوجه به تامین گندم کیفی، خوشبختانه در حال حاضر مشکلی بابت تولید آرد و نان باکیفیت در استان نداریم.
وی با اشاره به میزان خرید تضمینی گندم درقم طی سالجاری نیز افزود: امسال ۹ هزار و ۴۰۰ تن گندم در استان خرید تضمینی شده‌است، همچنین برنامه حمل ۲۳ هزار تن گندم به قم تعیین شده که در آینده نزدیک وارد استان خواهد شد.
وی در ادامه با بیان این که طی چهار ماه نخست سال جاری بیش از ۴۴ هزار تن آرد یارانه‌ای در سطح استان توزیع شده‌است،‌ گفت: پنج کارخانه تولید آرد در قم فعال است که محصول آن میان ۸۹۹ نانوایی استان که سهمیه دریافت آرد دارند، توزیع می‌شود.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی قم همچنین از پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای نانوایی استان خبر داد و افزود: بین شرکت بازرگانی دولتی ایران و بانک سپه تفاهم‌نامه‌ای به امضاء رسیده که بر اساس آن به نانوایان استان برای به‌سازی یا خرید دستگاه‌های مورد نیازشان، تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی بیان کرد: بر اساس تفاهم انجام شده حداکثر مبلغ تسهیلات به هر واحد نانوایی در سطح استان ۴۰ میلیون تومان با نرخ ۱۵درصد است.

وی ادامه داد: نانوایان متقاضی دریافت این تسهیلات با مراجعه به اتحادیه نانوایان، معرفی نامه را دریافت و همراه مدارک مورد نیاز به بانک مراجعه کنند، همچنین شماره تلفن ۲-۳۷۲۳۴۸۸۱ برای پاسخگویی به هر گونه مشکل در این رابطه معرفی می‌شود.

گندم مورد نیاز استان قم در سیلوی بتنی شهید نخعی که در جنوب غربی شهر قم قرار دارد، ذخیره می‌شود، این سیلو دارای ظرفیت ذخیره سازی ۱۰۸ هزارتن گندم و ۳۶ کندو می‌باشد، این سیلو با توان تخلیه و بارگیری ۲۰۰ تن در ساعت از امکانات مناسب و تجهیزات کامل تخلیه و بارگیری گندم برخوردار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha