آتش به جان طبیعت رکن‌آباد شیراز افتاد

شیراز-ایرنا-آتش سوزی در ارتفاعات رکن‌آباد شیراز ، شامگاه سه‌شنبه بخش‌هایی از مراتع طبیعی این منطقه را نابود کرد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز در این باره گفت: ساعت ۲۰ و ۶  دقیقه سه شنبه پنجم مردادماه ۱۴۰۰ گزارش آتش سوزی در ارتفاعات رکن آباد  از طریق تماس شهروندان به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و تیم عملیاتی از ایستگاه ۱۵ به محل حادثه اعزام شد.

محمدهادی قانع که گفته هایش را روابط عمومی این سازمان بازتاب داده، افزود: آتش که در مساحت زیادی از مراتع را در بر می گرفت به دلیل مجاورت خار و خاشاک و درختان خشکیده،گسترده شد و با توجه به استعداد محیطی محل حادثه ، شعله های آتش به سرعت گسترش یافت و تمام محیط را در بر گرفته بود و به سرعت در حال گسترش و سرایت به اطراف بود.

وی ادامه داد: پس از رسیدن آتش نشانان به محل ، بدلیل  شرایط ، ارتفاع کوه و عدم دسترسی به شعله ها از طریق خودروهای عملیاتی، تیم عملیاتی با تجهیزات مخصوص به صورت پیاده خود را به محل آتش سوزی رساندند.

وی اضافه کرد: وزش باد و استعداد محیطی محل مزید بر علت شده و هر لحظه شعله های آتش را گسترده تر و مهار آن را برای تیم عملیاتی دشوار تر می کرد.

قانع اظهار داشت: سرانجام آتش نشانان بعد از ۲ ساعت  شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و بعد از لکه گیری و ایمن سازی کامل محل حادثه به عملیات خود پایان دادند.

وی گفت: وسعت دقیق منابع طبیعی دچار آتش سوزی شده و عامل آن بعد از بررسی کارشناسی توسط متخصصین امر اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha