۶ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84418599
۰ نفر

برچسب‌ها

گزارش رسانه آمریکایی از فناوری جدید موشکی چین

تهران- ایرنا- تارنمای ناشنال اینترست در گزارشی به پیشرفت های چین در فناوری موشکی پرداخت و نوشت: چین به یک موشک جدید هوا به هوا دست پیدا کرده است که حتی ناظران خارجی هم نمی دانند چینی ها آن را چه می نامند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نشنال اینترست افزود: ظاهراً ارتش چین یک موشک جدید - و بالقوه قدرتمند - دور برد هوا به هوا را آزمایش کرده است. در صورت صحت گزارش ها، این سلاح جدید می تواند هواپیماهای آمریکایی را در فاصله ای بسیار دور مورد اصابت قرار دهد.

گزارش به انتشار تصاویر مربوط به این موشک برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶ پرداخته و نوشته است: این تصاویر، موشک جدید را در زیر بال یک جنگنده J-۱۶ نیروی هوایی چین به تصویر می کشد که در نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شده است. گزارش شده است که J-۱۶ حداقل یکی از موشک ها را شلیک کرده و با موفقیت هدف هوایی را مورد اصابت قرار داده است.

چین موشک های هوا به هوا را با سرعتی حداقل به اندازه توسعه هواپیماهای جنگنده تولید کرده است. موشک جدید بسیار دوربرد هوا به هوا یا VLRAAM از تازه ترین ساخته های چین است که حتی ناظران خارجی ظاهراً نمی دانند چینی ها این سلاح را چه می نامند.

گزارش می افزاید: به سختی می توان اطلاعات فنی مربوط به موشک را پیدا کرد، اما عکس هایی که پکن اجازه داده است منتشر شود همراه با مجموعه ای از تحقیقات علمی در دسترس عموم، به توانایی های موشک اشاره دارد. در عکس ها، VLRAAM به وضوح تقریباً یک سوم طول J-۱۶ است.

بر اساس این گزارش، موشک جدید چینی بسیار مهمتر از موشک برد متوسط هوا به هوای ارتش آمریکا است. موشک چینی ۱۲ فوت طول و هفت اینچ قطر دارد، در حالی که آخرین نسخه موشک آمریکایی میان برد  AIM-۱۲۰D دارای حداکثر برد حدود ۹۰ مایل است.

موشک جدید چینی با ابعاد موشک K-۱۰۰ هوا به هوا روسیه مطابقت دارد که اکنون ۲۵ سال است در حال توسعه است اما از نظر تئوری می تواند اهداف را تا ۲۰۰ مایلی هواپیمای پرتاب کننده، هدف قرار دهد.

طبق گزارشات، VLRAAM چینی برای دستیابی به برد طولانی خود به موتور موشکی قدرتمندی متکی است که می تواند موشک را با سرعت "مافوق صوت" تا ۶ ماخ - که باز هم سریعتر از حداکثر سرعت موشک آمریکایی است - پرتاب کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha