یک تخت درمان به ازای هر۲۷۰۰ بیمه شده تامین اجتماعی در قزوین وجود دارد

قزوین-ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین گفت: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان به ازای هر ۲۷۰۰ بیمه شده در استان یک تخت بیمارستانی وجود دارد.

دکتر محمد صادق بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدیریت درمان تامین اجتماعی دارای ۲ بیمارستان در شهرهای قزوین و تاکستان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین همچنین اظهار داشت: سالانه علاوه بر خدمات درمانی سرپایی، به شکل میانگین بیش از ۲۵ هزار فقره خدمات درمانی در قالب بستری به مراجعان در این بیمارستان ها ارایه می شود.

این مسوول گفت: سالانه به طور میانگین بین ۱۵ تا نزدیک به ۲۰ هزار عمل جراحی در بخش های مختلف در این بیمارستان ها انجام می شود.

وی در ادامه با اشاره به حذف دفترچه های کاغذی درمان تامین اجتماعی از اسفند ماه سال گذشته در سراسر کشور،گفت: با اجرای این طرح ضمن صرفه جویی در هزینه های مربوط به چاپ این دفترچه ها شاهد ارتقای خدمات رسانی درمانی از سوی تامین اجتماعی به بیمه شدگان هستیم.

این مسوول حوزه مدیریت درمان گفت: با الکترونیکی شدن نسخ پرونده پزشکی الکترونیک برای بیماران تشکیل می شوند و پزشکان با سوابق درمانی و داروهای مصرفی بیماران آشنا می شوند که این مهم در درمان بهتر و جلوگیری از تداخلات دارویی و عوارض آنها موثر است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ مرکز درمانی اعم از مطب‌های پزشکان، آزمایشگاه‌ها ، داروخانه‌ها و پارکلینیک‌ها و بیمارستان های خصوصی به شکل الکترونیک بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان قزوین را پذیرش می کنند.

دکتر بابایی گفت: بیش از ۹۰ درصد پزشکان در قزوین با اجرای این طرح همراه شدند و تلاش داریم تا سایر پزشکان باقی مانده را نیز به استفاده از سیستم نسخه الکترونیکی ترغیب کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha