ایستگاه خودرویی واکسیناسیون کرونا در مهاباد راه‌اندازی شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: ایستگاه خودرویی واکسیناسیون کووید-۱۹ به منظور تسریع در خدمات رسانی و رفاه حال شهروندان، در این شهرستان راه‌اندازی شد.

بهاء الدین حسینی روز چهارشنبه در حاشیه راه اندازی این ایستگاه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ایستگاه، در محل فلکه مادر مهاباد ایجاد شده و آماده واکسیناسیون جامعه هدف و مراجعه کنندگان براساس اولویت‌های اعلام شده است.

وی با بیان اینکه این نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی در مهاباد پس از مرکز استان است، اظهار داشت: با توجه به نارنجی بودن وضعیت این شهرستان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی برای مردم الزامی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: روزانه ۶۰۰ نفر واجد شرایط تزریق واکسن کرونا می توانند در این پایگاه خودرویی ثبت نام کنند که در صورت استقبال شهروندان از این محل پایگاه های خودرویی دیگری نیز در سطح شهرستان راه اندازی خواهد شد.

حسینی، با بیان اینکه تاکنون بیش ۲۵ هزار نفر از واجدین شرایط دریافت واکسیناسیون در این شهرستان حداقل یک مرحله واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۸ هزار نفر از واجدین شرایط دُز اول واکسن را دریافت کرده و بیش از هفت هزار نفر نیز دُز دوم خود را را پس از تکمیل فرآیند دُز اول تزریق کرده اند.

وی ادامه داد: علاوه بر پایگاه خودرویی واکسیناسیون کرونا در ۲ پایگاه تجمیعی و ۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و همه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی نیز واکسیناسیون در حال انجام است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: افراد بالای ۶۰ سال که تاکنون برای دریافت دز اول واکسن خود مراجعه نکرده اند باید در اسرع وقت با ثبت نام سامانه https://vaccine.salamat.gov.ir/login و پس از دریافت پیامک، نسبت به تعیین زمان و مکان تزریق واکسن خود اقدام کنند.

حسینی گفت: شهروندان تا زمان واکسیناسیون جمعی جهت حفظ سلامت خود و خانواده پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه را انجام داده و یاری رسان کادر بهداشتی درمانی شهرستان در کنترل بیماری کرونا باشند.

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۴۱۰ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha