۴۱ نفر برنامه های خود را برای تصدی شهرداری یزد ارسال کردند

یزد- ایرنا -سخنگوی شورای منتخب شهر یزد با اشاره به اینکه ۴۱ نفر رزومه کاری خود را به این نهاد ارسال کردند، گفت: از این تعداد ۱۷ نفر شرایط قانونی را برای تصدی مسولیت شهرداری مرکز استان دارند، اعضای شورا برنامه‌های آنها را برای انتخاب فرد مورد نظر دریافت و بررسی می‌کند.

عزیزالله سیفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه یکی از وظایف اساسی شورا، انتخاب شهردار است، افزود:تاثیرگذاری شخصیت شهردار در روند کارهای اجرایی، عمرانی و فرهنگی شهر بسیار تاثیرگذار است.

فرماندار سابق یزد در ادامه اظهارکرد: شورای شهر یزد در این دوره فرآیند خاصی را برای انتخاب شهردار درنظر گرفت و نخستین کاری که انجام داد، اطلاع‌رسانی برای دریافت رزومه کاری کسانی بود که در خود توانایی و آمادگی لازم را برای تصدی پست شهرداری داشتند، در نظر گرفت. 

سیفی خاطرنشان کرد:  همچنین در فراخوان شورای شهر تاکید شد، اگر شهروندان ، افرادی را در یزد و خارج استان می‌شناسند، شرایط احراز پست شهرداری مرکز استان را دارند ، معرفی و یا حداقل رزومه شان را ارسال کنند.

سخنگوی شورای منتخب شهر یزد ،تصریح کرد: علاوه بر یزد، افرادی از استان های تهران، البرز، اصفهان، فارس و مرکزی رزومه کاری خود را به شورای شهر ارسال کردند. 

مدیرکل سابق میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان یزد در ادامه تاکید کرد: از سوی شورا، کمیته ای منتخب برای بررسی پرونده کاری این افراد برای بررسی آیین‌نامه‌های احراز پست شهردار مرکز استان تشکیل شد تا از داوطلبان برای احراز این پست ، صلاحیت قانونی را در این مورد بررسی کنند.

سیفی افزود: براساس آیین‌نامه‌ها و ضوابط قوانین وزارت کشور بررسی های لازم صورت گرفت و از میان ۴۱ نفر اولیه متقاضی قبول مسوولیت  شهرداری، ۱۷ نفر شرایط احراز پست شهردار مرکز استان را دارند و شورای منتخب از این افراد درخواست برنامه کرد.

وی اظهار کرد: پس از اینکه برنامه متقاضی دریافت شد، منتخبان شورا ضمن بررسی و مطالعه برنامه های آنها، افرادی که مناسب برای شهرداری باشند در جلسه شورا دعوت و با تشریح برنامه به پرسش های اعضای این نهاد مردمی پاسخ دهند. 

به گفته سیفی ،پس از ای گیری از سوی اعضای شورا ، شهردار انقلابی و جهادی برای  یزد در این دوره انتخاب می شود.

وی تصریح کرد: شورایی موفق است که در تمامی حوزه ها برنامه داشته باشد باید  با نگاه همه جانبه بتواند تحول  و پویایی در شهر ایجاد کند. 

۶۰درصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یزد در مرکز استان زندگی می کنند،مهمترین نیاز شهروندان توسعه فضای سبز،جذب سرمایه گذاری برای فعالیت های تفریحی و سرگرمی، پویایی بافت کهن و تشویق مردم به بازگشت در بافت قدیم و در نظر گرفتن تسهیلات برای ماندن آنها ، پیشگیری از حاشیه نشینی، ساماندهی حضو شهروندان خارجی در یزد،کمک به رونق فعالیت های بازرگانی و تجاری، افزایش مدت زمان حضور و اقامت مسافران و گردشگران در یزد ،تسهیل صدورپروانه و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی است.

همچنین جذب کمک های مردمی در رونق طرح های عمران شهری، دعوت از یزدی های مقیم دیگر استان ها و حتی خارج کشور برای فعالیت ،سرمایه گذاری و کمک به پیشگیری از مهاجرت نخبگان یزدی به دیگر استان هااز جمله دیگر نیازهای مرکز استان است.

کمک به رونق برنامه های دینی و فرهنگی، جلوگیری از توسعه بی رویه شهر و استفاده از فضا برای ساخت و ساز  تا بتوان از ظرفیت های موجود نیز استفاده کرد از دیگر نیازهای این کلان شهر استان یزد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha