بیشترین بارش‌های استان زنجان در طارم و ماهنشان اتفاق خواهد افتاد

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، بیشترین میزان بارندگی در این استان در ارتفاعات شهرستان طارم و منطقه ماهنشان، رخ خواهد داد.

حسین سلطانی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بارش های پراکنده باران در این استان بعدازظهر خواهد بود، افزود: از امروز تا روز جمعه /۶ تا ۸ مرداد ماه جاری/ شاهد بارش های پراکنده باران و رعد و برق خواهیم بود.

وی اظهار داشت: از روز شنبه با ورود سامانه دیگری، تا اواخر وقت دوشنبه، مجددا رگبار باران توام با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید و به صورت لحظه‌ای تا شدید در اغلب مناطق استان زنجان به ویژه در شهرستان های طارم و ماهنشان را خواهیم داشت.

سلطانی، تصریح کرد: میزان دمای هوای استان زنجان نیز از امروز /چهارشنبه/ به تدریج کاهش خواهد یافت و هوای خنکی را تا روز جمعه شاهد خواهیم بود و از اوایل هفته آینده نیز مجدد به صورت نسبی گرم خواهد شد.       

سلطانی به وزش باد در این استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیشترین سرعت وزش باد با ۴۷ کیلومتر بر ساعت از استگاه هواشناسی فرودگاه زنجان، گزارش شده است و پیش بینی می شود سرعت آن در ساعات آینده در برخی مناطق استان به ۶۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

وی با بیان اینکه وزش باد روز پنجشنبه نیز اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: میزان دمای فعلی هوای شهر زنجان ۲۴+ درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییری نداشته است و طی ۲۴ ساعت گذشته سلطانیه با دمای ۱۷+ درجه سانتیگراد و ماهنشان نیز با ۴۱+ درجه سانتیگراد به ترتیب خنکترین و گرمترین نقاط این استان به ثبت رسیدند.   

سلطانی، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، کمینه و بیشینه دما در ماهنشان ۲۳ و ۴۱،  فیله خاصه ۲۱ و ۴۰،  خیرآباد ۱۸ و ۴۰،  حلب ۱۹ و ۴۰،  نیک پی ۲۴ و ۴۰،  زرین رود ۲۱ و ۴۰،  دندی ۲۲ و ۴۰،  چورزق ۲۴ و ۳۹، گیلوان ۲۵ و ۳۸، گرماب ۲۲ و ۳۸، آب بر ۲۳ و ۳۸، صائین قلعه ۲۱ و ۳۷، دانشگاه زنجان ۲۳ و ۳۷، زنجان ۲۱ و ۳۷، فرودگاه زنجان ۲۰ و ۳۷، خرمدره ۲۱ و ۳۶، ابهر ۲۰ و ۳۶، پری ۱۹ و ۳۶، سجاس ۲۰ و ۳۶، ارمغانخانه ۲۴ و ۳۶، سلطانیه ۱۷ و ۳۵ و قیدار ۲۲ و ۳۵ درجه سانتیگراد به ثبت رسید.

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha