۸ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۷:۵۹
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84418511
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان استان سبز در گازرسانی به مناطق روستایی شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق روستایی این استان به ۹۶ درصد رسید و اکنون جزو استان‌های سبز از لحاظ شاخص گازرسانی به روستاها است.

احمد فعله‌گری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه استان سبز به استان‌های دارای ضریب نفوذ گاز طبیعی ۹۵ درصد به بالا در گازرسانی به مناطق روستایی گفته می‌شود، اظهار داشت: اکنون ۶ شهرستان استان کردستان از این لحاظ مناطق سبز محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در شهرستان بانه بیش از ۹۵ درصد، دهگلان ۱۰۰ درصد، دیواندره بیش از ۹۵ درصد، قروه ۱۰۰ درصد و شهرستان‌های کامیاران و سروآباد ۹۸ درصد است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گاز طبیعی در نقاط شهری استان ۱۰۰ درصد و در مجموع در مناطق شهری و روستایی ۹۸ درصد است، افزود: این شاخص در بخش روستایی به ۹۶ درصد رسیده است.

فعله‌گری یادآور شد: با اتمام گازرسانی به ۱۴۵ روستا تا دهه فجر سال جاری، ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاها به ۹۸ درصد افزایش خواهد یافت که با برنامه ریزی انجام شده، این شرکت در نظر دارد در ۶ ماه پایان امسال عملیات گازرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان کردستان را به اتمام برساند.

وی تاکید کرد: عملیات گازرسانی به مناطق روستایی استان به گام های پایانی نزدیک می‌شود و یکی از استان های سخت گذر و دارای مسیرهای سنگلاخی و شیبدار و هزینه گازرسانی در منطقه بالا است.

اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری، ۹۶ درصد جمعیت روستایی و ۵۶۲ هزار مشترک از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha