دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سبزوار فعال شد

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: به منظور سرعت بخشیدن به فرایند واکسیناسیون و ارائه خدمات به گروه‌های هدف، دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در این شهرستان راه‌اندازی شد.

دکتر علیرضا مسلم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مرکز تجمیعی، واکسیناسیون کرونا برای گروه‌های هدف همه روزه از ساعت هشت تا ۲۰ در مصلای نماز جمعه سبزوار انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از آغاز واکسیناسیون علیه کرونا تاکنون بیش از ۸۰ درصد از گروه‌های هدف براساس شیوه‌نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: کارکنان بهداشت و درمان، پزشکان، بیماران خاص، سالمندان، جانبازان، کارکنان آرامستان ها و پاکبانان، افراد کم‌توان ذهنی و گروه های سنی اعلامی از جمله دریافت کنندگان واکسن کرونا در منطقه زیر پوشش این دانشگاه هستند.

مسلم افزود: هم اینک با تلاش بی وقفه کادر درمان، آمار تزریق واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به روزانه حدود سه هزار دوز رسیده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲ مرکز تجمیعی و خودرویی واکسیناسیون کرونا در سبزوار در حال ارائه خدمات است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان این که در شهرستان‌های زیر پوشش، روستاها و تمامی مراکز بهداشتی درمانی، واکسیناسیون گروه های هدف با حضور تیم پزشکی در حال انجام است افزود: کارکنان دامپزشکی و راهنمایی و رانندگی، رانندگان حمل و نقل عمومی و مهمانداران از دیگر گروه های هدف هستند که براساس شیوه نامه ابلاغی در حال دریافت واکسن کرونا هستند.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha