فرمانده نهاجا: دزفول و اندیمشک محور مقاومت ایران اسلامی هستند

دزفول- ایرنا- فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به مجاهدت‌های مردم دزفول و اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس گفت: با توجه به مجاهدت مردم دزفول و اندیمشک، این شهرها به عنوان محور مقاومت شناخته شدند.

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول در سالن همایش‌های این پایگاه افزود: دستور تخلیه پایگاه وحدتی در برهه‌ای از دوران دفاع مقدس صادر شد ولی نیروهای جان برکف این پایگاه در کنار مردم دزفول و اندیمشک ماندند و فرهنگ مقاومت و ایستادگی را نهادینه کردند.

وی با اشاره به عملیات مرصاد گفت: ویژه برنامه‌ای به مناسبت این عملیات تولید شده که قرار است در شبکه‌های یک، مستند و افق پخش شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی اظهارداشت: بعد از امضای قطعنامه ۵۹۸، دشمن بعثی از یک سو با حملات هوایی به پایگاه‌های نوژه و وحدتی و منافقان از سوی دیگر به ایران حمله کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب و ایران اسلامی با مجاهدت‌های زیادی به اقتدار کنونی رسیده است، افزود: بمب‌های تاخیری زیادی در پایگاه‌های هوایی ریخته شده بود که هر لحظه احتمال انفجار آنها وجود داشت ولی نیروهای غیور و مجاهد هوایی با دست، این بمب‌ها را از زیر هواپیماها خارج کردند تا آسیب نبینند. 

امیر سرتیپ نصیرزاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد صیاد شیرازی گفت: درحالیکه منافقان کوردل برای شهرهای مختلف، فرماندار هم تعیین کرده بودند، عملیات مرصاد آنها را متوقف و از خاک میهن اسلامی بیرون کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره خلبانان شهید سرهنگ کیانوش بساطی و سروان حسین نامنی از خلبانان پایگاه چهارم شکاری دزفول که در حین آماده سازی هواپیمای آموزشی به شهادت رسیدند، افزود: خانواده این شهدا در شهرهای اسلام آباد و سبزوار از بهترین و متدین‌ترین خانواده‌ها هستند و اهالی روستای نامن با وجود جمعیت کم، تعداد زیادی شهید تقدیم میهن اسلامی کرده‌اند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه راه شهادت بسته نیست، گفت: تلاش نیروهای مسلح این است که علاوه بر تامین امنیت در کنار مردم باشند و به آنها خدمت کنند.

وی پایگاه چهارم شکاری دزفول را متعلق به همه مردم و نظام دانست و افزود: ما امانتدار بخش‌های مختلف پایگاه و نگهبان زمین‌های آن هستیم از این رو با زمین‌خواران مقابله خواهیم کرد.

امیر سرتیپ نصیرزاده ادامه داد: به هیچ عنوان قصد نداریم زمین‌ها را از مردم بگیریم ولی با زمین خواران مشکل داریم چراکه برای واگذاری زمین باید پروسه قانونی آن طی شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به تلاش‌های امیر بهمرد در مدت فرماندهی پایگاه چهارم شکاری دزفول بیان کرد: پیرو فرمان رهبر معظم انقلاب در حال استفاده از جوانان در مسوولیت‌ها هستیم و با توجه به اینکه پایگاه هوایی دزفول پایگاهی عملیاتی و آموزشی است، امیر ولدی را به عنوان فرمانده جدید و جوان این پایگاه منصوب کردیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب با حساسیت ویژه‌ نسبت به پایگاه هوایی دزفول همواره تاکید دارند که مکان خدمت نظامیان با صفا باشد و توجه ویژه‌ای به فضای سبز آن شود.

امیر نصیرزاده غدیر را حرکتی عظیم در راستای احیای اسلام و بازگشت به توصیه مهم رسول گرامی اسلام دانست و گفت: هدایت بعد از آفرینش مهمترین نعمت خداوند متعال است.

به گزارش ایرنا آیین تکریم امیر بهمن بهمرد فرمانده پیشین پایگاه چهارم شکاری دزفول و معارفه امیر جواد ولدی فرمانده جدید این پایگاه روز چهارشنبه با حضور امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، روسای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات نهاجا، نماینده دزفول در مجلس، امام جمعه دزفول، فرمانداران دزفول و اندیمشک، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، فرمانده تیپ تکاور حضرت مهدی (عج) سپاه و دیگر مسوولان محلی در سالن همایش‌های پایگاه چهارم شکاری دزفول برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha