۲۲ هزار و ۲۱۳ دُز واکسن کرونا در خمین تزریق شد

خمین - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۲۲هزار و ۲۱۳ دز واکسن کرونا در این شهرستان برای گروه‌های سنی مشمول واکسیناسیون تزریق شده است.

دکتر «مجتبی دیده‌دار» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:  ۱۶ هزار و ۵۲۵ دُز از این واکسن‌ها در قالب نوبت اول و پنج هزار و ۶۸۸ دُز نوبت دوم برای گروه‌های هدف تزریق شده است.
وی تاکید کرد: ️جمعیت شهری  خمین با مراجعه و ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir  باید با دریافت پیامک از  زمان مراجعه خود به مراکز واکسیناسیون آگاه شوند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین توضیح داد: واکسیناسیون در جمعیت روستایی بر اساس تماس تلفنی در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی انجام  می‌شودو نیاز به ثبت نام در سامانه ندارد.
دیده‌دار  یادآور شد: زادگاه امام راحل بیش از یک ماه است که در فهرست رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عنوان منطقه قرمز اعلام شده و هشت هزار و ۲۴۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در این شهرستان انجام شده است.
وی بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۶۱ نفر در خمین جان خود را  بر اثر این ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین با اشاره به اینکه تجمع‌ها کانون انتقال ویروس کرونا است، افزود: شهروندان به‌طور جدی از حضور در مراسم عروسی و عزا و مراکز پر ازدحام خودداری کنند. 
خمین در نوار جنوبی استان مرکزی است و این شهرستان یک مرکز بستری و درمانی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha