واکسیناسیون امدادگران جاده‌ای هلال احمر خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از آغاز واکسیناسیون امدادگران و نجاتگران پایگاههای جاده‌ای هلال احمر استان خبر داد.

غلامرضا صیادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در گام نخست، ۱۶۰ امدادگر مجری طرح غربالگری سلامت گردشگران خارجی، در مبادی مرزی این استان در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکسینه شدند.

وی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده میان سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز واکسیناسیون امدادگران و نجاتگران پایگاههای بین جاده‌ای هلال احمر هم صادر شده است.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی گفت: در این قالب، ۸۰۰ امدادگر استان واکسینه می‌شوند.

صیادی افزود: در اولویت قرار گرفتن امدادگران و نجاتگران برای واکسیناسیون کرونا با توجه به نوع شغل و ارتباط فراوان آنها در پایگاههای جاده‌ای و بین شهری هلال احمر با مردم بوده است.

هم اکنون ۳۲ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ثابت در جاده‌های خراسان رضوی مستقر است.

در اجرای طرح "مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی" از ۲۵ اسفند پارسال تاکنون ۱۱۹ هزار مسافر خارجی در ورودی‌های خراسان رضوی تب‌سنجی و سلامتشان از نظر ابتلا به کرونا پایش شد. از این تعداد سه هزار و ۷۹۴ مسافر، مشکوک به کرونا تشخیص داده شدند که برای آزمایش فوری و پی. سی. آر معرفی و برای تشخیص قطعی، آزمایش لازم از آنان گرفته شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha