مدیرکل انتقال خون بوشهر: ذخایر خونی استان به مرز هشدار رسیده‌ است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: به دلیل گرمای هوا میزان مراجعه مردم به پایگاه‌های این اداره کل کاهش یافته و همین امر باعث شده میزان ذخایر خونی این استان به مرز هشدار برسد.

نرگس عبیدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون باعث شده میزان ذخایرگروه‌های مختلف خونی دراستان بوشهر به وضعیت قرمز برسد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در طول روز بیماران ثابتی وجود دارد که نیاز به خون و فرآورده‌های خونی دارند و یک سری بیماران نیز به دلیل حوادث و عمل‌های جراحی نیاز به خون دارند در زمان حاضر استان بوشهر به همه گروه‌های خونی مثبت و منفی نیاز دارد.

عبیدی اضافه کرد: مردم از زمان همه‌گیری کرونا از ورود به مراکز درمانی هراس دارند اما باید بدانیم پایگاه انتقال خون مرکز درمانی نیست بلکه یک مرکز تولیدی است و از قبل از کرونا همه پروتکل‌های بهداشتی هم به صورت همیشگی در این مرکز رعایت می‌شود و امروز این دستورالعمل‌ها سخت‌گیرانه‌تر رعایت می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم ترس از انتقال ویروس کرونا در مراکز انتقال خون نداشته باشند و در تامین ذخایر گروه‌های خونی مختلف مانند همیشه ما را یاری کنند.  

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: این استان با همکاری مردم در چهار ماه گذشته توانسته رتبه سوم کشوری در بخش اهدای خون نسبت به جمعیت را کسب کند و انتظار می‌رود در این شرایط حساس نیز اهدا کنندگان بوشهری این سازمان را همراهی کنند.

وی با اشاره به ۹ مردادماه روز اهدای خون افزود: انتظار می‌رود مردم استان بوشهر با حضور خود در مراکز انتقال خون کمک کنند ذخایر خونی این استان در حد مطلوب باقی بماند.

عبیدی تاکید کرد: نیاز به خون همیشگی و عمر خون و فرآورده‌های آن کوتاه است به همین دلیل از هم استانی‌ها انتظار می‌رود در روزهای آینده با حضور در پایگاه‌های انتقال خون این استان در کنار ما باشند و اجازه ندهند ذخایر خونی کاهش یابد تا از این روزهای سخت همچون گذشته با سربلندی عبور کنیم. 

وی با تاکید براینکه سلامت اهدا کننده از همه چیز برای ما مهم‌تر است گفت: از آنجایی که افراد همیشه دنبال انجام کار خیر هستند و اهدای خون نیز جزو کارهای خیر به شمار می‌رود و با انجام آن یک تا سه نفر از مرگ حتمی نجات پیدا می‌کنند اهدای مستمر خون ضروری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha