۶۹۶ مورد نقض حقوق فعالان رسانه‌ای فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی

تهران – ایرنا – کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران فلسطین روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری میلادی (۲۰۲۱) در ۶۹۶ مورد حقوق اصحاب رسانه را نقض کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در گزارش کمیته حمایت از روزنامه نگاران فلسطین آمده است: رژیم صهیونیستی تنها در حملات اخیر به غزه ۱۰۱ مورد حقوق اصحاب رسانه را نقض کرده است.

بر اساس این گزارش، یوسف ابو حسین روزنامه نگار فلسطینی پس از بمباران منزلش در شمال باریکه غزه به شهادت رسید.

این گزارش می افزاید، از آغاز سال جاری میلادی ۱۹۶ مورد تعرض و آسیب دیدگی خبرنگاران و روزنامه نگاران فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی رصد شده است که یا مورد ضرب و شتم قرار گرفتند یا بر اثر بمباران زخمی شدند.

کمیته حمایت از روزنامه نگاران همچنین از ۱۴۹ مورد نقض حقوق خبرنگاران در کرانه باختری و قدس اشغالی رصد کرده است که مربوط به جلوگیری رژیم صهیونیستی از پوشش وقایع در این مناطق می شود.

رژیم صهیونیستی همچنین اقدام به بستن برخی از رسانه های فلسطینی در شبکه های اجتماعی و در بستر وب کرده و حساب کاربری برخی از فعالان رسانه ای فلسطینی را در شبکه های اجتماعی مسدود یا حذف کرده است.

همچنین ۳۲ خبرنگار و روزنامه نگار فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در بند هستند.

به گزارش منابع رسمی فلسطین، اکنون چهار هزار و ۶۵۰ فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند که ۱۸۰ نفر از آنان کودک هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha