تامین ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار تکمیل جاده شهرکرد به شلمزار پیگیری شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: تامین ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل قطعه شهرکرد به شلمزار مربوط به جاده شهرکرد به شلمزار به ناغان به خوزستان از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور پیگیری شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری، علی شهریارپور تاکید کرد: در نشست استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان استان با معاون  امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور و نمایندگان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، در راستای تامین ۲ هزار میلیارد  ریال منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل و بهره‌برداری از محور ارتباطی قطعه شهرکرد به شلمزار در جاده شهرکرد به شلمزار به ناغان به خوزستان با استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، اقدامات لازم با هماهنگی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور و مدیرعامل بانک رفاه کارگران انجام شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت تسریع در اجرای طرح آبرسانی محور بن به بروجن و براساس دستور معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، تامین اعتبار مربوط به دیون یک‌هزار و ۸۵۰ میلیارد ریالی این طرح به امور تلفیق و هماهنگی بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه و مقرر شد اقدامات لازم در خصوص ابلاغ آن انجام شود.

شهریارپور تصریح کرد:‌ با توجه به تغییر احجام راه ارتباطی فرخشهر به شلمزار به ناغان به کارون چهار، دستورها و هماهنگی‌های لازم برای صدور مجوز ماده ۲۳ قانون الحاق (۲) این طرح انجام شد.

وی یادآور شد: همچنین قرار شد مکاتبه‌های لازم از طریق نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز برای فعال‌سازی سد گهرو، محور ارتباطی دشتک به فارسان و جاده گهرو به شلمزار با سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: البته اولویت و ضرورت‌های انتقال آب سد بیدکان به زمین‌های زیردست مطرح و مقرر شد از محل منابع اشتغال‌زایی مربوط به اعتبارات محرومیت‌زدایی، منابع مالی مورد نیاز در این خصوص پیشنهاد و پیگیری شود.

شهریارپور گفت:‌ همچنین در خصوص درخواست‌های تامین اعتبار دانشکده‌های دانشگاه شهرکرد و سایر موارد،  دستورهای لازم صادر و پیگیری‌های مورد نیاز انجام شد.

به گزارش ایرنا،طرح تکمیل و بهسازی جاده شلمزار به شهرکرد یکی از مطالبات مردمی در چهارمحال و بختیاری است. 

شلمزار مرکز شهرستان کیار در ۳۰کیلومتری مرکز استان قرار دارد و جاده شهرکرد  به شلمزار یکی از مسیرهای پرتردد چهارمحال و بختیاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha