۶ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱:۲۲
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 84418336
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برنامه احتمالی قطع برق ۶ مرداد مازندران

ساری – ایرنا – برنامه خاموشی‌های احتمالی ۶ مرداد استان مازندران در شرایطی توسط شرکت‌های توزیع برق مازندران و غرب این استان منتشر شد که تعداد و ساعات خاموشی با برنامه در برخی مناطق مازندران بیشتر از روزهای قبل شد و مشکلات متعددی را برای بعضی مشترکان ایجاد کرد.

به گزارش ایرنا، خاموشی با برنامه که در قالب یک برنامه سراسری به منظور پایداری شبکه و کنترل مصرف برق در شرایط پیک مصرف با دستور مرکز کنترل شرکت توانیر به مدت ۱۲۰ دقیقه و تا زمان عادی شدن مصرف اعمال می‌شود طی روزهای اخیر به دلیل افزایش مصرف به دو نوبت در روز و اجرای خاموشی رزرو در مازندران رسیده و یک بار دیگر مشکلات ناشی از قطع برق را برای مشترکان افزایش داده است.

 براساس تحلیل‌های صورت‌گرفته مبنی بر افزایش مصرف انرژی در کشور و همچنین هشدار در مورد افزایش دمای هوا در روزهای ۳ تا ۷ مرداد، مصرف برق از مرز ۶۵ هزار مگاوات نیز عبور کرد و به ۶۶ هزار مگاوات رسید که بیشترین میزان مصرف برق در کشور است. بر همین اساس با توجه مشکلات ناشی از کمبود تولید، ناترازی در تولید و مصرف روی خواهد داد که منجر به اعمال خاموشی‌های با برنامه شده است.

روزهای ۲ ، ۳، ۴ و ۵ مرداد پس از حدود سه هفته اعمال نشدن خاموشی، قطعی برق با برنامه برای برخی مشترکان شهرهای مختلف مازندران اعمال شد. مشاهدات خبرنگار ایرنا نشان می دهد که علاوه بر اعمال خاموشی با برنامه در سراسر استان، در برخی نقاط از جمله شهرستان آمل خاموشی رزرو یا نوبت دوم قطع برق نیز انجام و سبب شد که ساعات خاموشی بعضی مشترکان ساکن آمل در روز ۵ مرداد حتی به بیش از ۶ ساعت نیز برسد.

در فایل‌های پی دی اف PDF  زیر جدول خاموشی احتمالی تمام شهرستان‌های مازندران برای روز  چهارشنبه ۶ مرداد اعلام شده است. برنامه خاموشی‌ شهرستان‌های زیر پوشش شرکت توزیع برق مازندران (گلوگاه تا فریدونکنار) در قالب یک فایل پی دی اف PDF و شهرستان‌های زیر پوشش شرکت توزیع برق غرب مازندران شامل رامسر، تنکابن، عباس‌آباد، کلاردشت، چالوس، نوشهر، نور و محمودآباد هر کدام در فایلی مجزا قابل دسترسی است.

جدول خاموشی احتمالی ۶ مرداد مازندران
شرکت توزیع برق مازندران (گلوگاه تا فریدونکنار)  رامسر نوشهر
تنکابن  عباس‌آباد نور
کلاردشت  چالوس محمودآباد

در انتهای جدول خاموشی‌های احتمالی ۶ مرداد شهرستان های زیر پوشش شرکت توزیع برق مازندران یک جدول قرمز رنگ نیز قرار داده شده که برنامه احتمالی خاموشی‌های رزرو یا نوبت دوم مشترکان برای کنترل مصرف برق در استان است.

طبق اعلام شرکت توزیع برق مازندران، تکرار آدرس‌ها به منزله خاموشی احتمالی در صورت عبور از سقف پیک مصرف است و هرگونه خاموشی دیگر خارج از این برنامه به دلیل اتفاقات و رخدادهای لحظه‌ای در شبکه حادث می‌شود و مشترکین محترم می توانند آن را به اتفاقات شبکه امور به شماره ۱۲۱ اطلاع دهند. با توجه به اجرای برخی برنامه های کنترل مصرف طی روزهای اخیر، در هفته جاری قطع برق بر اساس برنامه های احتمالی اعلام شده در مازندران اعمال نشد.

زمان خاموشی‌های احتمالی برای مدیریت مصرف برق علاوه بر سامانه «برق من» با انتشار جدول‌هایی توسط شرکت‌های توزیع برق نیز اعلام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha