«سهراب مرادی» تغییر وزن می‌دهد

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی وزنه‌برداری مردان ایران از تغییر وزن «سهراب مرادی» برای مسابقات لیگ برتر و اردوهای احتمالی تیم ملی در آینده خبر داد.

«علی جباری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر اظهار داشت: قرار است باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در فصل آینده لیگ برتر حضورداشته باشد و برای این کار به دنبال جذب ورزشکاران مطرح است. تاکنون عضویت سهراب مرادی دارنده مدال طلا المپیک ریو در این تیم قطعی شده و سید رسول معتمدی قهرمان آسیا نیز در این گروه وزنه خواهد زد. ورود ذوب‌آهن به لیگ وزنه‌برداری بعد از حدود پنج سال می‌تواند جذابیت را به رقابت‌های لیگ فولاد سرد برگرداند. همچنین بهداد سلیمی قرار است که با یک تیم  خیلی خوب به نام فولاد آمل پا به لیگ بگذارد.

وی ادامه داد: سهراب مرادی هنوز یکی از بهترین وزنه‌برداران ایران و رکورددار جهان در دسته ۹۶ کیلوگرم است. او می‌تواند در آینده هم افتخارآفرین باشد. به‌احتمال زیاد مرادی در یک دسته بالاتر وزنه خواهد زد و این برای لیگ قطعی است اما برای بازی‌های ملی و اعزام جهانی نیاز است شرایط مرادی سنجیده شود با بهترین تصمیم بگیریم. دارنده مدال طلا المپیک ریو در حال رسیدن به آمادگی مطلوب است و بدون شک همانی خواهد شد که همه انتظار داشتند. او روزهای سخت ترس از مصدومیت را پشت سر گذاشته است و آماده مسابقه هست.

مربی تیم ملی مردان ایران این را هم گفت: به خاطر شرایط خاص و شمار ورزشکاران و همراهان به المپیک نام من در لیست اعزام نیست و تیم با هدایت محمدحسین برخواه به توکیو می‌رود. امیدوارم موفق باشند و ۲ نماینده ایران عملکرد چشمگیری داشته باشند. اردوهای خیلی خوبی برگزار شده و علی هاشمی و علی داودی در بهترین شرایط هستند. امیدوارم دست پر برگردند. علی داودی رقابت سختی با غول گرجستانی دارد و علی هاشمی در دسته ۱۰۹ کیلوگرم رقابت سختی با قدرت‌های بزرگ این دسته دارد.

به گزارش ایرنا، وزنه‌برداری ایران برای حضور در المپیک توکیو ۲ سهمیه در بخش مردان و ۲ سهمیه در بخش زنان داشت که موفق به کسب سه سهمیه شد. علی داودی، علی هاشمی و پریسا جهانفکریان سهمیه‌های ایران را کسب کردند اما جهانفکریان به خاطر مصدومیت موفق به حضور در المپیک نشد. سهراب مرادی و  کیانوش رستمی نیز مدعی حضور در المپیک توکیو بودند که نتوانستند امتیازات لازم را کسب کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha