۴۵۰ هزار بسیجی برای غربالگری کرونا در کشور مشارکت دارند

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: ۴۵۰ هزار نفر از بسیجیان در سطح کشور در زمینه نظارت، مراقبت و حمایت با موضوع غربالگری کرونا با وزارت بهداشت فعالیت دارند.

دکتر  مسلم چشمی شامگاه سه‌شنبه در نشست ستاد کرونای شهرستان میناب هرمزگان افزود: در موضوع واکسیناسیون کرونا نیز حدود ۶۰۰ مرکز در کشور با مشارکت بسیج و شبکه بهداشت و درمان شکل گرفته است و نزدیک به ۱۴۰ مرکز تجمیع در کشور صفر تا صد بسیج جامعه پزشکی را اداره می‌کند.
وی بیان داشت: همچنین حدود سه هزار و ۵۰۰ نیروی تخصصی واکسیناتور بسیجی در حال حاضر به مکان هایی که واکسیناسیون انجام می‌دهند، کمک کرده است.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور از مردم سراسر کشور خواست تا پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کردهذو از تجمع و دور همی ها خودداری کنند تا  بزودی از شر این ویروس کرونا رهایی پیدا کنیم.
دکتر چشمی گفت: رهبرمعظم انقلاب در اوایل شروع ویروس کرونا فرمودند که درحال انجام  یک رزمایش هستیم و اکنون متوجه شدیم که بیان رهبری این بوده که عملیات‌های سخت تری در آینده در برابر این ویروس در پیش روی داریم.
وی همچنین به طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این یکی از طرح‌های موفقی بود که در کل جهان الگویی شد و اکنون برنامه ریزی می شود تا در حدی که قابل بیان هست برای کشورهای دیگر بیان کرد. 
این مسوول باتوجه به اینکه این ویروس هوشمند رفتار می‌کند و تغییراتی از خود نشان می‌دهد، گفت: 
 طرح شهید سلیمانی یکی از طرح‌های ابتکاری بوده که برنامه های آن بسیار مناسب دیده شد و اگر این مسافرت‌ها و عید و دیدنی‌ها کنترل می‌شد ما موفق تر عمل می کردیم.
دکتر چشمی همچنین به عملکرد بسیج جامعه پزشکی از بدو شیوع کرونا تاکنون پرداخت و گفت: در ابتدا در زمینه ضدعفونی محیط و توزیع ماسک و موضوعاتی از این قبیل وارد کردیم و به تدریج وارد غربالگری شدیم.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور یادآورشد:
 توانستیم کمک شایانی به غربالگری آحاد مردم کنیم و ۸۵ تا ۹۰ درصد مردم طرح هدف، غربالگری شدند و به تدریج وارد طرح هدفمند شهید سلیمانی شدیم. 
وی در تشریح اقدام‌های طرح شهید سلیمانی گفت: در این طرح سه تیم برای نظارت بر پروتکل ها، مراقبت از کسانی که گرفتار کرونا بوده و همچنین حمایت از کسانی که در حوزه کرونا دچار مشکلات مالی و معیشتی شده اند، طراحی کردیم.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به اجرای گام پنجم کرونا گفت: امروز در گام پنجم این طرح که بحث واکسیناسیون هست، به دولت و وزارت بهداشت کمک می‌کنیم تا واکسیناسیون به شکل مطلوبی انجام شود و در استان هرمزگان هم این مهم به خوبی انجام می‌شود.
دکتر چشمی همچنین در این سفر از بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب و همچنین یکی از  مراکز تجمیع واکسیناسیون این شهرستان بازدید کرد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha