مدرسان اوقات فراغت مدرسه‌ای در تهران از دانش‌آموزان انتخاب شدند

تهران- ایرنا - پایگاه بهبود اوقات فراغت تابستان ۱۴۰۰ در «دارالشهدای دانش آموزی» منطقه ۱۶ با رویکرد باشگاه مهارت در دبیرستان دخترانه شهید سلامتبخش افتتاح شد که برای نخستین بار در کشور مدرسان این پایگاه از بین دانش آموزان ماهر همان مدرسه انتخاب شده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، آیین افتتاحیه پایگاه بهبود اوقات فراغت تابستان ۱۴۰۰ در «دارالشهدای دانش آموزی» منطقه ۱۶ با رویکرد باشگاه مهارت در دبیرستان دخترانه شهید سلامتبخش این منطقه برگزار شد.

رییس آموزش و پرورش منطقه ۱۶ در آئین افتتاح این پایگاه تابستانه اوقات فراغت در سخنانی، انتخاب مدرسان اوقات فراغت تابستانه مدرسه شهید سلامتبخش از بین دانش آموزان این مدرسه را در راستای باشگاه مهارت و عاملی برای تعلق خاطر بیشتر دانش آموزان به مدرسه خواند.

مصطفی پالیزدار ضمن تقدیر از همت و تلاش مجدانه مدیریت این واحد آموزشی دخترانه در منطقه ۱۶ افزود: باعث افتخار است دانش آموزان توانمند یک مدرسه در جنوب تهران، پایگاه تابستانی را برای ایجاد اوقاتی شاد برای دوستان خود بصورت رایگان راه اندازی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: این درحالی است که در طول سالهای گذشته انتخاب مدرسان اوقات فراغت تابستانی از بین دبیران و معلمان مدارس مدارس بوده است.

رییس آموزش و پرورش منطقه ۱۶ در ادامه، ضمن تاکید بر لزوم هدایت، حمایت و ارتقاء مهارت های دانش آموزان، یکی از مزیت های قابل توجه باشگاه مهارت را در  شرایط  کرونا و مجازی بودن کلاس ها،  کشف خلاقیت های دانش آموزان و جذب بچه های خلاق عنوان کرد.

 مدرسان اوقات فراغت یک مدرسه در منطقه ۱۶ از دانش آموزان انتخاب شدند

پالیزدار در ادامه ضمن تاکید بر عملیاتی شدن هرچه بیشتر باشگاه مهارت آموزش و پرورش در مدارس منطقه ۱۶  پیشنهاد کرد: برگزاری این کلاس های آموزشی به منظور شکوفا شدن و تبلور استعدادهای دانش آموزان باهوش این منطقه تهران بصورت فوق العاده در طول سال ادامه پیدا کند.

 مدیر دبیرستان دوره اول شهید سلامتبخش منطقه ۱۶ نیز در این آیین در سخنانی با اشاره به راه اندازی سالانه پایگاه اوقات فراغت تابستانی در مدارس کشور از سوی آموزش و پرورش گفت: کاری که در مدرسه ما برای نخستین بار در کشور انجام شده است، انتخاب مدرسین پایگاه اوقات فراغت تابستانی در رشته های مختلف از بین دانش آموزان خلاق همین مدرسه بوده است.

سیما داب اظهارکرد: در پایگاه اوقات فراغت مدرسه دخترانه شهید سلامتبخش ۱۰ مدرس توانمند و خلاق دانش آموز ، طی یک برنامه مدون آموزشی مهارت های خود را بصورت هفتگی و  در بستر مجازی شاد به دانش آموزان علاقمند مدرسه خود آموزش می دهند.

وی گفت: راه اندازی این پایگاه تابستانه نتیجه تلاش و حرکت گام به گام‌ دانش آموزان شهید سلامتبخش بوده و آنها با یاری یکدیگر  و کادر مدرسه توانستند این کار بزرگ را پایه گذاری کنند و در اصل این دانش آموزان بودند که این کار مهم را پیش بردند.


به گفته وی، کلاس های پایگاه تابستانی در روز های مختلف طی هفته برگزار و  این کلاس‌ها شامل آموزش ورزش، آشپزی، عکاسی، طراحی، تدریس زبان انگلیسی، تدریس ریاضی، خلاقیت، آموزش تولید محتوا، تدریس زبان عربی، تدریس زبان ترکی استانبولی و داستان نویسی است.

داب با بیان اینکه، برای هر کلاس یک گروه و یک کانال مجازی تعریف شده است، افزود: دانش آموزان می توانند پوسترهای تبلیغاتی خود را در کانال اصلی مدرسه در پیام رسان سروش بارگذاری و با اختیار خود در کانال ها عضو شوند و به تمامی سوالات آنها پاسخ داده می شود

وی با بیان اینکه،  به دانش آموزانی که در کلاس ها فعال باشند و مرتب شرکت کنند ۵ نمره مستمر تعلق می گیرد،  تاکید کرد: تمام کادر مدرسه در کلاس ها مجازی حضور و نظارت خواهند داشت.

در ادامه این آیین ۱۱ دانش آموز عنوان مدرس پایگاه تابستانه ۱۴۰۰  دبیرستان دوره اول شهیدسلامتبخش را از مدیرکل آموزش و پرورش منطقه ۱۶ دریافت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha