یکهزار نظامی روس در رزمایش سه جانبه در تاجیکستان شرکت می کنند

مسکو - ایرنا - حوزه نظامی مرکزی روسیه اعلام کرد که در رزمایش سه جانبه با شرکت نیروهای روسیه، ازبکستان و تاجیکستان، یکهزار نظامی روس شرکت می کنند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اینترفاکس روز سه شنبه به نقل از گزارش دفتر مطبوعاتی حوزه نظامی مرکزی روسیه اعلام کرد: رزمایش سه جانبه با شرکت نظامیان تاجیک، روسیه و ازبکستان از ۵ تا ۱۰ ماه اوت در تاجیکستان برگزار خواهد شد.

این رزمایش با عنوان «حرب میدان» در نزدیکی مرز تاجیکستان و افغانستان و در سه مرحله برگزار خواهد شد و بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروهای سه کشور در آن شرکت خواهند کرد.

در مرحله نخست رزمایش، نظامیان روس، تاجیک و ازبک مقدمات برای نابودی تروریست ها را فراهم می کنند  و در مرحله دوم تاکتیک های برای اجرای عملیات ضدتروریستی به اجرا در خواهد آمد.

در مرحله سوم این رزمایش، دشمن فرضی شامل تروریست هایی که از مرز تاجیکستان و افغانستان عبور کرده و وارد این کشور آسیای مرکزی می شوند، نابود خواهند شد. 

 بخش اصلی نیروهای شرکت کننده ازطرف روسیه در این رزمایش، از پرسنل پایگاه نظامی ۲۰۱ روسیه در تاجیکستان تشکیل خواهد شد. 

در هفته‌های اخیر، جنگ داخلی در افغانستان با تشدید حملات گروه «طالبان» به مناطق تحت کنترل حکومت این کشور تشدید شده و اوضاع افغانستان را ناامن‌تر کرده است.

بر اساس اطلاعات رسانه‌های روسیه، آمریکا تاکنون ۹۵ درصد نیروهای خود را از افغانستان خارج کرده و به همین دلیل گروه طالبان فعالتر شده و مناطق جدید در این کشور را به تصرف در آورده است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد خطر سرایت ناآرامی در افغانستان به کشورهای همسایه هشدار داد و افزود که وضعیت در این کشور "به سرعت رو به وخامت است".
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha