خبرنگاران در ترویج فرهنگ نمازجمعه نقش تاثیرگذاری دارند

یزد - ایرنا - امام جمعه شهر ابرکوه با اشاره به رسالت تاریخی و اجتماعی فعالان حوزه اطلاع رسانی برای تنویر هرچه بیشتر افکار افکار عمومی تاکید کرد: خبرنگاران در ترویج و اشاعه فرهنگ برگزاری آیین عبادی سیاسی نمازجمعه و خنثی کردن نقشه و دسیسه های دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام نقش بسیار تاثیرگذاری دارند.

 حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی عصر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به سالروز برپایی نخستین نمازجمعه ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با حکم امام خمینی (ره) از سوی مرحوم آیت الله سید محمود  طالقانی در پنجم مردادماه ۱۳۵۸، افزود: عشق به کار خبری برای آگاهی بخشی مردم و به روز رساندن اطلاعات و آگاهی عمومی از هنر خبرنگاران است که بدون چشم داشتی به این رسالت خود اهمیت می دهند.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با تاکید بر اهمیت و جایگاه نمازجمعه در جامعه اسلامی تصریح کرد که  نمازجمعه پایگاه انقلاب وبه عنوان خواستگاه انقلاب و نشر اندیشه های انقلابی و بیان ابراز مطالبات به حق و دفاع از حقوق مردم است.

حسینی ادامه داد: نماز عبادی سیاسی جمعه در استمرار بخشی به انقلاب ، دفاع از نظام ، حفظ ارزش ها و تعمیم دستاوردهای انقلاب و تبعیت از امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری نقش موثری دارد.

خبرنگاران در ترویج فرهنگ نمازجمعه نقش تاثیرگذاری دارند

وی با بیان اینکه احترام به نیروهای ارزشی انقلاب و جذب حداکثری مردم در نمازجمعه از جایگاه های مهم آن است، خاطرنشان کرد: این آیین عبادی سیاسی قلب فرهنگی هر استان ، شهرستان و منطقه است .

امام جمعه ابرکوه اضافه کرد: تریبون نمازجمعه، رسانه‌ای تاثیرگذار در عرصه‌های داخلی و خارجی برای حفظ و جهانی کردن اهداف عالیه انقلاب و صدور آن است .

حسینی با بیان اینکه نمازجمعه بر خلاف خواسته دشمن، محور وحدت ، انسجام و پشتوانه نظام و انقلاب شمرده می شود، اظهار کرد: این سنگر پایگاه ضداستعماری و ضد استکباری دارد و جایگاه رفیعی برای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است.

 نماز جمعه از دستاوردهای معنوی انقلاب است

وی با اشاره  به اینکه نمازجمعه یکی از دستاوردهای معنوی انقلاب ایران است ، تاکید کرد: نماز پرشکوه و با صلابت جمعه آثار برکت بخش و سازنده ای را در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی با خود دارد .

وی ادامه داد: در ۴۲ سالگی برگزاری نمازجمعه ، این آیین باشکوه عبادی سیاسی به عنوان یک شبکه نورانی در کشور و یک رسانه سیاسی ، مذهبی و با طرح مسایل مهم و کلیدی در راستای تأمین منافع ملّی و دفاع از حقوق مستمندان و مددجویان ، جبهه تقابل با نظام سلطه و استکبارجهانی عمل می کند.

وی ادامه داد: به برکت انقلاب ، رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ، ملت شجاع ایران به خود باوری  ، خود اتکایی و توانمندی و استقلال رسیدند و اوج این خود باوری ها مولود توصیه ها و خطبه‌های جمعه است .

امام جمعه ابرکوه در ادامه  با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ نمازجمعه مدتی برگزار نشد، تصریح کرد: این آیین رمز مقاومت ملت ایران بود و هست و حتی در بمباران ها و موشک باران های دوران جنگ تحمیلی تعطیل نشد .

حسینی با بیان اینکه نمازجمعه این سنت دیرپای محمدی (ص) و علوی پس از قرن ها تعطیلی پس از پیروزی انقلاب مجددا به امر امام خمینی (ره) حیاتی دوباره یافت ،خاطرنشان کرد : نماز جمعه بزرگترین عنایت حق تعالی به نظام است و به عنوان دژی محکم و مستحکم در برابر تهدید دشمن است و همواره تبلور و تجّلی عینیت سیاست و دیانت است .

وی یادآور شد: نماز جمعه به عنوان مهمترین پایگاه عبادی سیاسی و یکی از آیین های تجلّی حضور مردم در حمایت از انقلاب ، موهبتی الهی و دستاوردی برای انقلاب و ملت ایران است .

۴۵ نفر عضو ستاد نماز جمعه ابرکوه هستند و این آیین عبادی سیاسی در شهرهای ابرکوه و مهردشت و بخش بهمن با حضور قشرهای مختلف مردم اقامه می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha