وزارت ورزش و جوانان از طرح‌های نوآوری در عرصه ملی حمایت می‌کند

یزد- ایرنا- مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان گفت: این وزارتخانه از طرح‌های نوآوری در عرصه ملی با توجه به نیازهای روزافزون جامعه ورزشی به ویژه نسل جوان به عنوان برنامه‌های محوری با جدیت تمام در تمامی استان های کشور حمایت می‌ کند.

به گزارش ایرنا، امیرحسین آل‌ اسحاق عصر سه‌شنبه در نشستی با مدیرکل ورزش و جوانان و جمعی از فعالان اجتماعی یزد افزود: از ایده هایی با پیش‌بینی تمامی فعالیت‌ها، اقدامات و عملیات اجرایی آن در یک دوره زمانی مشخص و با هزینه معین به عنوان طرح فراگیر، قابل حمایت است ،انتظار می‌رود طرح‌های جدید متناسب با شرایط و نیاز جامعه، از گستردگی بالایی برخوردار باشد.

وی با قدردانی از انجام فعالیت ها در مناطق مختلف کشور خصوصا استان یزد ادامه داد: در طرح‌ها و ایده‌ها باید گستره جغرافیایی نیز مدنظر قرار گیرد که در ۲ سطح ملی یا منطقه‌ای و استانی تعریف شود که گستره جغرافیایی اجرای آن و ویژگی های طبیعی یا انسانی متمایزی نسبت به مناطق همجوار خود داشته و  مورد توجه باشد.

مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: یزد به عنوان جایگاهی برای نخبگان فعال در عرصه‌های مختلف و به ویژه کسب و کارهای نوپا به شمار می‌رود و راه‌اندازی مراکز کسب و کارهای جدید در این استان از اقدامات مهم و قابل قدردانی است.

آل اسحاق تصریح کرد: تمامی تلاش وزارتخانه با همکاری سایر مسوولان در حمایت از طرح‌های فراگیر سازمان‌ های مردم نهاد متمرکز است، زیرا معتقد هستیم با اعتماد به جوانان و سپردن امور به آنها اتفاق خوبی در جامعه رقم می خورد.

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان یزد در این نشست با قدردانی از پیگیری و اقدامات وزارت ورزش و جوانان، گزارشی از طرح‌های تشکل‌های مردم‌نهاد (سمن ها) جوانان ارایه کرد و گفت: اعضای سمن های استان حتی در دوران شیوع ویروس کرونا فعال بود و طرح‌های خوبی در حوزه های مختلف ارایه و اجرا کردند.

مسعود شریعتی افزود: حمایت از سمن‌های مرتبط با جوانان و طرح‌های ارایه شده از سوی سمن‌ها و جوانان در دستور کار است و مشارکت بالای جوانان در ارایه طرح‌ها فراگیر در استان و کشور را شاهد هستیم که نتایج مطلوبی برای مردم و نسل جوان دارد.

۲۵ درصد جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری یزد را جوانان تشکیل می‌دهد و ۸۰ تشکل مردم نهاد حوزه جوانان در استان فعالیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha