عملیات اجرایی ساخت تونل تاراز ۱ در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد-ایرنا-عملیات اجرایی ساخت تونل تاراز ۱ (هونی) در بازفت شهرستان کوهرنگ روز سه شنبه در چهارمحال و بختیاری با حضور استاندار و مسوولان استانی آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری روز سه‌شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت تونل تاراز ۱ (هونی) گفت: این تونل به‌طول یک‌هزار و ۱۳۲ متر و با یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی احداث خواهد شد.
حسین‌علی مقصودی تاکید کرد: با احداث تونل تاراز ۱ (هونی) و جاده‌های دسترسی آن به‌طول ۱۱ کیلومتر، مسیر شهرکرد به کوهرنگ به خوزستان در این نقطه ۳۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.
وی افزود: برای مسیر شهرکرد به بازفت کوهرنگ به خوزستان در مجموع سه رشته تونل به‌طول افزون‌بر سه هزار و ۸۰۰ متر با پنج هزار میلیارد ریال اعتبار احداث خواهد شد.
مقصودی تصریح کرد: مدت قرارداد پیمانکار برای حفر و احداث تونل تاراز ۱ (هونی) ۳۶ ماه است.
مقصودی تصریح کرد: احداث و اجرای این طرح از مهم‌ترین خواسته‌های مردم بخش بازفت شهرستان کوهرنگ، از نیازهای اصلی توسعه‌ای چهارمحال و بختیاری و کوتاه‌ترین مسیر ارتباطی برای اتصال فلات مرکزی ایران به بنادر جنوبی کشور به‌شمار می‌رود.
وی یادآور شد: بهره‌برداری از جاده شهرکرد به بازفت کوهرنگ به اهواز برای استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان دستاوردهای اقتصادی و گردشگری موثری دارد.
به گزارش ایرنا، هفته قبل عملیات اجرایی ساخت تونل سوم تاراز (هونی) در خوزستان آغاز شد.
بازفت در ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha