طبقه بندی زندانیان وبرنامه‌های اصلاحی و تربیتی از اهداف سازمان زندانها

تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: طبقه بندی زندانیان بر اساس جرم و شخصیت در کنار برنامه های اصلاحی و تربیتی از برنامه های اصلی سازمان زندانها است که با جدیت در استان تهران دنبال می‌شود.

به گزارش ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، ‌ سیدحشمت اله حیات الغیب ضمن بازدید از اندرزگاه های مختلف ندامتگاه دماوند با تاکید بر تلاش همه جانبه جهت اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی ویژه مددجویان اظهار داشت: این اقدامات کمک شایانی را در جهت پیشگیری از تکرار جرم و بازگشت مجدد مددجو به زندان دارد.  

وی ادامه داد: کار اصلی ما اصلاح و تربیت زندانیان است و این مسئولیت خطیر ایجاب می کند با بهره گیری از ابزار متنوع و خلاقانه و نیز استفاده از روش های نوین علمی، آموزشی، تربیتی و برنامه ریزی مدون در جهت تحقق این اهداف تلاش نمائیم.

مدیر کل زندان‌های استان تهران با اشاره به لزوم گشترش زمینه های بازگشت سالم مددجویان به اجتماع ادامه داد: طبقه بندی زندانیان بر اساس جرم و شخصیت در کنار برنامه های اصلاحی و تربیتی از برنامه های اصلی سازمان زندانهاست که با جدیت در استان تهران دنبال می شود.

مقام ارشد زندان های استان تهران تصریح نمود: نظارت و کنترل مستمر بر عوامل‌ محیطی در ارتقای سلامت‌ افراد نقش‌ اساسی دارد و در سایه محیطی سالم و بهداشتی می توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندانها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

او ادامه داد: ارتقای فعالیت‌های تربیتی، فرهنگی، رفاهی، بهداشت و درمان و اشتغال مددجویان به منظور حفظ سلامتی و بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه و عدم تکرار جرم یکی از اولویت های اساسی است.  

حیات‌الغیب با اشاره به تلاش جهادگونه کارکنان تمام بخشها در زندان‌ها تصریح کرد: بحمدالله با برنامه ریزی و ایجاد تحولات اساسی و بنیادین، اقدامات رفاهی، عمرانی، فرهنگی، بهداشتی، درمانی، اشتغال و حرفه آموزی  با جدیت روزافزون ادامه دارد.

وی همچنین گفت: گسترش فضاهای فرهنگی تربیتی، حرفه آموزی و اشتغال و نیز ایجاد محیط شاداب و زیباسازی اماکن موجب ارتقای انگیزه تربیتی و خودسازی درزندانیان می‌شود که بر اساس آن مسیر بازگشت سالم به جامعه روشن‌تر می شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران در ادامه بازدید از اندرزگاه های ندامتگاه،  آشپزخانه، بهداری، نانوایی و واحدهای فرهنگی و اشتغال بازدید کرده، ضمن حضور در جمع مددجویان با آنان گفتگو با مددجویان حاضر در بخشهای مختلف، دستورات و راهکارهایی در خصوص بررسی مشکلاتشان ارائه نمود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha