۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۵۰
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84418121
۳۹ نفر

برچسب‌ها

بارسلونا سرانجام با «نیمار» به توافق رسید

تهران- ایرنا- ستاره برزیلی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن بر سر چند مناقشه حقوقی طولانی و کهنه با باشگاه بارسلونا به توافق رسید.

به گزارش ایرنا، انتقال ۲۲۲ میلیون یورویی نیمار به پی‌اس‌جی در سال ۲۰۱۷ به ایجاد چند پرونده و مناقشه حقوقی مابین طرفین منجر شد و نیمار خواستار دریافت پاداش پرداخت نشده بابت تمدید قراردادش با بارسا شد و باشگاه نیز در واکنش وی را به دلیل نقض قرارداد مورد پیگرد قرار داد.

با این حال، باشگاه بارسلونا در بیانیه‌ای اعلام کرد: بارسلونا به طور مسالمت‌آمیز به پرونده‌های حقوقی مفتوحی که با نیمار بازیکن برزیلی داشت، پایان داد. براین اساس، توافقی مابین باشگاه و بازیکن به امضا رسید تا پرونده های معلق حقوقی مختومه شد.

نیمار در سال ۲۰۱۳ از باشگاه سانتوس برزیل به بارسلونا رفت و دوران حضور وی در نیوکمپ و روزهای پس از جدایی وی، همواره با مشکلات خارج از زمین همراه بود.

پس از موافقت یک قاضی اسپانیایی با استماع دادخواهی در مورد این ادعا که هزینه واقعی انتقال نیمار در قراردادهای جعلی پنهان شده است، «ساندور روسل» رییس اسبق باشگاه بارسلونا در سال ۲۰۱۴ استعفا کرد.

بارسا در ابتدا اعلام کرد که نیمار ۵۷ میلیون یورو برای آنان هزینه داشته اما بعدها مدعی شد که رقم واقعی به ۸۰ میلیون یورو نزدیک تر است. شرکت تحت مالکیت پدر نیمار درصد زیادی از هزینه نهایی را دریافت کرده است.

باشگاه بارسا در نهایت به فرار مالیاتی محکوم شد و به طور داوطلبانه ۱۳.۶ میلیون یورو پرداخت کرد تا وجهه باشگاه، حفظ شود.

در نتیجه، شرکت سرمایه گذاری خصوصی DIS Esporte شریک تجاری باشگاه سانتوس که ۴۰درصد از حق و حقوق اقتصادی نیمار را در زمان حضور وی در سانتوس دریافت می‌کرد، با این ادعا که مبلغ مورد انتظار را بابت انتقال دریافت نکرده است، از باشگاه بارسلونا شکایت کرد. پرونده‌های کیفری هرگز علیه باشگاه پیروز نشد. سپس انتقال نیمار به پی‌اس‌جی در سال ۲۰۱۷ چندین مشکل حقوقی را بین نیمار و بارسا ایجاد کرد.

نیمار جولای سال گذشته مجبور به پرداخت ۶.۷ میلیون یورو به بارسا شد؛ این حکم در مورد مناقشه وی با باشگاه بر سر پاداش ۴۳ میلیون یورویی تمدید آخرین قرارداد با بارسا در سال ۲۰۱۶ صادر شد. مرد برزیلی پیش از ترک بارسا ۱۴ میلیون یورو دریافت کرد؛ نیمار پس از علنی شدن توافق با پی‌اس‌جی، الباقی مبلغ را به حساب بارسا انتقال داده بود.

زمانی که وی با قراردادی رکوردشکن به پی‌اس‌جی پیوست، خواستار دریافت باقی پاداش از بارسا شد. باشگاه اسپانیایی در واکنش، وی را به دلیل نقض قرارداد مورد پیگرد قرار داد و علاوه بر ۱۴ میلیون یورویی که پیش‌تر به نیمار پرداخته بود، خواستار دریافت ۸.۵ میلیون یورو غرامت بعلاوه بهره آن شد.

در این پرونده یک قاضی حق را به بارسا داد و نیمار درخواست فرجام کرد و حالا باشگاه اسپانیایی اعلام کرده که تمام پرونده‌های مفتوحه با مرد برزیلی مختومه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha