پاکدشت در عملیات مرصاد ۱۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پاکدشت گفت: مردم شهید پرور شهرستان پاکدشت در عملیات مرصاد که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش انجام شد، با تقدیم ۱۷ شهید نقش محوری و راهبردی در موفقیت ایران در عملیات مرصاد داشتند.

"مهدی کعبی" روز سه‌شنبه همزمان با سالروز عملیات مرصاد در جریان دیدار با خانواده‌های شهدای این عملیات، گفت: عملیات مرصاد نماد بصیرت و مقاومت مردم ایران بود و مردم شهرستان پاکدشت در این عملیات افتخارآفرین، ۱۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.


وی عملیات مرصاد را به عنوان یکی از عملیات‌های مهم دوران دفاع‌مقدس برشمرد و افزود: رزمندگان اسلام که همیشه در حراست از ارزش ‌های اسلام و انقلاب پای صحنه بوده و هستند؛ در برابر هجوم دشمنان با اتحاد و یکپارچگی یکدیگر ایستادند و مقاومت کردند.


کعبی تصریح کرد: در عملیات مرصاد آمادگی به موقع رزمندگان اسلام، حمایت و پشتیبانی مردم و هماهنگی مسئولان نظامی و غیرنظامی جمهوری اسلامی ایران بی ‌نظیر بود و همین موجب شکست دشمنان و ناکامی توطئه‌های شوم آنها شد.


وی اضافه کرد: در استان تهران شهرستان پاکدشت با تقدیم ۱۷ شهید در یک روز، بیشترین شهید را در عملیات مرصاد تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.


وی با بیان اینکه شهرستان پاکدشت ۴۴۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است، اظهار کرد: سردار شهید ولی‌الله قمی و همچنین سه برادر شهید رضا، حسن و علی از خانواده مظفر، شهید همایون حسینی، شهید نورالله پازوکی، شهید مجید دهقان، شهید فریدون تاجیک، شهید حسن ساویز، شهید حسن هداوند، شهید علیرضا جلیلی صیاد، شهید علی اصغر احمدی، شهید یعقوب لرنی، شهید حمیدرضا پورفخر، شهید قربان علی صمدیان، شهید محمد روستایی و شهید مسعود پازوکی در عملیات مرصاد به شهادت رسیدند.


عملیات مرصاد با رمز مقدس یا صاحب الزمان(عج) در روز پنجم مرداد سال ۱۳۶۷ با هدف مقابله با تهاجم منافقان و بازپس‌گیری مناطق اشغال شده در اطراف شهر اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه انجام شد.


این عملیات با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب ‌اسلامی و با پشتیبانی هوانیروز ارتش اجرا شد و رزمندگان اسلامی در سه محور چهارزبر، جاده قلاجه و جاده اسلام آباد - پل دختر، وارد عمل شدند و نیروهای ضدانقلاب که از «مسعود رجوی» آن هم خارج از مرزهای ایران فرمان می‌گرفتند، تا پشت نوار مرزی عقب رانده شدند.  
در این عملیات علاوه بر نیروهای ارتش و سپاه پاسداران، هزاران نفر از نیروهای بسیج مردمی از نخستین لحظه‌های تهاجم نیروهای منافقان وارد میدان شدند و منطقه مرصاد را به گورستانی همیشگی برای منافقان و متجاوزان به ایران اسلامی تبدیل کردند.


در این عملیات غرورآفرین ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۲۴۰ قبضه خمپاره‌انداز ۶۰ و ۸۰ میلی‌متری و ۳۰ عراده توپ ۱۰۶ میلی‌متری دشمن منهدم شد و طی چند ساعت صدها نفر از منافقان به هلاکت رسیدند و مابقی فرار کردند.


در عملیات مرصاد ۲۰ تیپ مشترک منافقان و ارتش عراق متلاشی شد و بیش از چهار هزار و ۸۰۰ نفر از نیروهای دشمن کشته و زخمی شدند

.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha