رکورد تزریق واکسن ضد کرونا در استان اردبیل شکسته شد

اردبیل - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان اردبیل گفت: رکورد تزریق واکسن ضد کرونا در این استان شکسته شده و کادر پزشکی در مناطق مختلف موفق به تزریق هفت هزار و ۸۶۰ دز واکسن در یک روز کاری شدند.

به گزارش ایرنا ، دکتر شهرام حبیب‌زاده روز سه‌شنبه در بازدید از مرکز تجمیعی تزریق واکسن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مشگین‌شهر اظهارکرد: هدف دانشگاه علوم پزشکی استان تزریق روزانه ۱۰ هزار دز واکسن است و پیش‌بینی می‌شود با تلاش مضاعف کادر درمان این مهم تا پایان هفته محقق شود.

وی افزود: کمبود واکسن کرونا در استان برطرف شده و هم‌اکنون از ۲ نوع سینوفارم و کوو برکت موجود است.

وی بیان کرد: حدود ۳۰ هزار نفر از شهروندان در مرحله اول واکسن آسترازنیکا دریافت کرده‌اند که حتما باید در مرحله دوم از این واکسن استفاده کنند.

وی گفت: تزریق واکسن در گروه سنی بالای ۷۰سال به پایان رسیده و هم‌اکنون در مرحله لکه‌گیری این گروه می‌باشیم.

رئیس دانشگاه  علوم پرشکی استان اردبیل افزود: تزریق واکسن به افراد بالای ۵۵ سال  انجام می‌شود و برای تزریق واکسن نیازی به ثبت‌نام نیست.

 دکتر حبیب‌زاده گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به مراکز تزریق واکسن وبا ارائه کارت ملی نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند. 

وی با بیان  اینکه روزانه در شهرستان مشگین‌شهر حدود ۸۵۰ دز واکسن تزریق می‌شود، از تلاش کارکنان مرکز تجمیعی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مشگین‌شهر قدردانی کرد.

دکتر رضا ایماشی  ، مدیر شبکه بهداشت و درمان مشگین‌شهر نیز گفت: با هدف تسهیل در رفت وآمد روستاییان و عشایر ، سن روستاییان و عشایر ساکن در منطقه پنج سال کاهش یافته و این افراد با داشتن سن بالای ۵۰ سال می‌توانند واکسن تزریق کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha