پنجم مرداد فرصت قدرشناسی از احیاکنندگان نماز جمعه است

تهران- ایرنا- رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، پنجم مرداد (سالروز اقامه نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸) را فرصت قدرشناسی از همه کسانی دانست که با همت خود نماز جمعه را در کشور احیا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین  محمدجواد حاج‌علی‌اکبری روز سه شنبه، نماز جمعه را نعمت بزرگی عنوان کرد و گفت: تعبیر امام راحل این است که اگر انقلاب چیزی به ملت ما جز نماز جمعه نمی‌داد، باز هم کافی بود. در این ۴۲ سال از این نعمت بهره مند شدیم، مردم و دشمنان ملت متوجه شدند که نماز جمعه چه کیمیای بزرگی برای حفظ انسجام جامعه و ترویج آرمان‌ها است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی تعبیر زیبایی نسبت به نماز جمعه دارند و آن را نهاد پربرکت رحمانی عنوان کردند. بسیاری از الطاف و رحمت الهی در جنبه‌های گوناگون زندگی ما از برکت نماز جمعه فراهم شده و در دسترس مردم قرار گرفته است. نماز جمعه نماز امامت است. در نماز جمعه آن ارتباط فکری و گفتمانی با امام شکل می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری عنوان کرد: خداوند در متن نماز جمعه، خطبه را قرار داده است که این نیازمندی مومنان برای دریافت «خبر امین» برطرف شود. امت اسلامی باید نسبت به توطئه‌ها، تهدیدها و فتنه‌ها آگاه شود.

وی یادآور شد: اصل مقاومت‌ها، فکری است. اگر امت بتواند این نوع از مقاومت را برابر دشمنان و شیاطین داشته باشد، در سایر عرصه‌ها هم سربلند بیرون می‌آید. این مقاومت به شکل بسته ذکر برای امت اسلامی تعبیه شده است. امت اسلامی نیاز دارد تا در مسائل مرتبط با جامعه پیرامونی خود مطلع و مشارکت داشته باشد و نماز جمعه فرصت این مشارکت را به امت اسلامی می دهد.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تصریح کرد: امت اسلامی نیازمند پیوند قوی است. نماز جمعه به این نیاز جدی امت پاسخ می‌دهد. مومنان هر هفته کنار هم در مساجد و مصلی قرار می‌گیرند. در جامعه امروز نیازمند به مهر و محبت و پشتوانه های عاطفی هستیم و نماز جمعه به این نیازها پاسخ می‌دهد. تجربه نشان می‌دهد وقتی که حزب الله در این گردهمایی هفتگی خود وحدت گفتمانی و نیز فکری پیدا می‌کند و در پرتو یاد خدای متعال دست به دست هم می دهد سایر برکات نازل می شود.

وی ادامه داد: نماز جمعه بسیاری از گرفتاری‌های مردم را در این سالها حل کرد و به واسطه آن مراکز آموزشی و درمانی زیادی تاسیس شد و اشتغال بوجود آمد. خداوند مصلحت امت را در نماز هفتگی قرار داده است. باید ممنون نهضت و انقلاب اسلامی و شهدای عزیز و امام راحل و موسسان نماز جمعه و شهدای محراب و ائمه جمعه باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری اضافه کرد: پنجم مرداد فرصت قدرشناسی از همه کسانی است که با همت خود نماز جمعه را در کشور احیا کردند و افتخار بزرگ امروز ما این است که امام جمعه کشور شخص مقام معظم رهبری هستند و بر مدار امامت ایشان نماز جمعه برقرار است. قدرشناسی از ایشان برای ائمه جمعه مضاعف است و آنها باید با ابتکارات، بر کیفیت نماز جمعه را بیفزایند. ان شاءالله شرایط کرونا برطرف خواهد شد و رونق به نماز جمعه ما برمی‌گردد.

وی گفت: روز جمعه نسبت ویژه ای با امام زمان (عج) دارد و این تقویت توجه به حضرت و آرمان بزرگ جامعه، ما را بیش از پیش در راه خوشبختی کمک می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha