سرتیپ نصیرزاده: برای احیای تجهیزات پروازی پایگاه مهرآباد تلاش می‌کنیم

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: تلاش می‌کنیم با بازنگری، سازماندهی دقیق، توأم با عدالت و بهره‌برداری بهینه از تمام امکانات و تسهیلات، توان نظامی پایگاه شهید لشگری مهرآباد را ارتقا دهیم.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، مراسم دانش‌آموختگی و فارغ‌التحصیلی بیش از ۱۰۰ نفر از خلبانان و کروی پروازی هواپیماهای جنگنده، مسافری و باری میگ ۲۹، ۷۰۷، ۷۴۷، اف ۲۷، سی ۱۳۰ و بالگرد ۲۱۴ و شینوک با حضور سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده در پایگاه هوایی شهید لشگری برگزار شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد قاضی رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا برگزار شد با تأکید بر اهمیت ویژه پایگاه شهید لشگری مهرآباد از بعد عملیاتی، گفت: مشارکت این پایگاه در پشتیبانی از مدافعین حرم، تردد و ترابری یگان‌های مختلف به اقصی نقاط کشور از این یگان و همچنین تأمین امنیت، نشان از اهمیت و جایگاه ویژه این پایگاه و تفاوت آن با سایر پایگاه‌ها دارد.

نصیرزاده با اشاره به عملکرد آموزش عملیاتی علیرغم شرایط شیوع بیماری کرونا خاطرنشان کرد: حجم و تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان آموزش دیده در طیف‌ها و تخصص‌های مختلف بیانگر اهمیت ویژه این پایگاه از بعد عملیاتی است.

هیچ رزمایشی بدون مشارکت پایگاه شهید لشگری مهرآباد انجام نمی‌شود

وی افزود: هیچ رزمایش و مأموریت هوایی بدون مشارکت این پایگاه انجام نمی‌شود و در همه رزمایش‌ها اغلب از هواپیماهای ترابری و سوخت‌رسان این پایگاه حضور دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تأکید کرد: در شرایط فعلی ما ناگزیریم از هر ثانیه از هواپیماها و تجهیزات پروازی‌مان بهره ببریم و تلاش می‌کنیم با بازنگری، سازماندهی دقیق، عمیق، توأم با عدالت و بهره‌برداری بهینه از تمام امکانات و تسهیلات توان نظامی این یگان را ارتقا دهیم.

نصیرزاده تصریح کرد: با توجه به طیف گسترده و متنوع تجهیزات پروازی موجود در این پایگاه، در تلاش هستیم همه آنها را احیا کرده و یک ناوگان فعال، مؤثر و مفید با کارکنانی زبده، خلاق و با انگیزه داشته باشیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha