امام‌جمعه یزد: برنامه‌های عید غدیر با محتوای سیره حضرت علی(ع) اجرا شود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: برنامه‌های بزرگداشت عید غدیرخم با محتوای سیره، مرام و منش حضرت علی(ع) نخستین امام شیعیان برای مردم و جوانان تهیه، تدوین و اجرا شود.

طبق تقویم رسمی کشور پنجشنبه هفته جاری برابر هفتم مردادماه سال ۱۴۰۰ عید غدیر است و  از عید قربان تا عیدغدیر دهه ولایت و امامت نامگذاری شد .  

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز سه‌شنبه در جلسه ستاد مبشران غدیر شهرداری یزد افزود: نکاتی که در ارتباط با مساله غدیر یا سایر مراسم مذهبی فراموش می‌شود، محتوای برنامه‌های مناسبتی است در حالی که باید محتوای این برنامه‌ها، باورهای عمیق برای مخاطبان نسبت به موضوع مراسم ایجاد کند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد با تبریک مناسبت‌های قمری به خصوص غدیرخم و قدردانی از انجام امور فرهنگی و تبلیغی در استان ادامه داد: در تبلیغات، اطلاع رسانی و برنامه‌های غدیر باید کمال امیرالمومنین (ع) و گاهی دستورها و توصیه‌های آن حضرت  و گاهی اهمیت مساله  غدیر مطرح شود.

امام جمعه یزد بیان کرد: محتوای غدیر باید در بین مردم به ویژه نسل جوان نهادینه شود و باید توجه داشت ، جشنی که قرار است برگزار می‌کنیم، آیین خلافت حضرت علی(ع) و تعیین وصی پیامبر(ص) است بنابراین محتواها و برنامه‌ها باید متناسب با این موضوع باشد.

ناصری تصریح کرد: باید به جای برنامه‌هایی با شوخی‌های بی‌محتوا که برخی آنها ترویج بی‌حیایی می‌کند، مفاهیمی برای مخاطبان تهیه شود که ضمن شادی‌آفرینی، آشنایی با غدیر را نیز در برداشته باشد و در این همه باید وظایف خود را در استان انجام دهند..

همچنین معاون فرهنگی شهرداری یزد با اشاره به اینکه رویکرد ستاد مبشران غدیر بیشتر اجرای برنامه‌های مجازی است، گفت: نورافشانی در میدان های مهم شهر، مساجد و بقاع متبرکه، بزرگداشت روز مباهله، نورافشانی در شب عید مباهله، خطبه‌خوانی غدیر و اطعام از جمله برنامه‌های اصلی است .

عباس ملازینلی افزود: کاروان‌های شادی و جشن‌های شادمان با رعایت نکات بهداشتی، پویش جشن‌های خانگی و تجلیل ویژه از سادات نیز از جمله برنامه‌هایی است که با همکاری سایر نهادهای فرهنگی استان اجرا می شود.

 ۶۰د رصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یزد در مرکز این استان سکونت دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha