کاهش دید در جاده‌های جنوب کرمان به زیر یک متر

جیرفت - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان از وقوع گرد و غبار و توفان شن در این منطقه با کاهش دید افقی به زیر یک متر خبر داد و گفت: رانندگان با احتیاط در محورهای ارتباطی این منطقه تردد کنند.

به گزارش ایرنا، مسعود جمیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح آخرین وضعیت مسیرهای ارتباطی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان اظهارداشت: همه راه های محواصلاتی جنوب استان باز هستند اما کاهش شدید دید پدیده غالب این منطقه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه ۲۱۰ کیلومتر از جاده های ارتباطی منطقه جنوب کرمان مستعد ورود شن های روان هستند، از آماده باش دستگاه های راهداری برای عملیات شن روبی خبر داد. 

جمیلی به گزارش مرکز مدیریت راه ها و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان در زمینه کاهش شعاع دید در محدوده محورهای ارتباطی شهرستان های جیرفت، عنبرآباد و رودبار جنوب اشاره کرد و گفت: نیروهای راهداری در این محورها مستقر هستند تا در صورت بروز مشکل خدمات رسانی کنند.

مدیرکل راهداری جنوب کرمان اظهار داشت: در این شرایط انتظار می رود رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئن از عجله در رانندگی، پارک و توقف ناایمن در حاشیه جاده و سبقت غیرمجاز در شرایط کاهش دید بپرهیزند.

جمیلی گفت: رانندگان قبل از عزیمت در محورهای ارتباطی با شماره گیری ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها از وضعت جوی مطلع شوند و سپس به سمت مبادی ورودی و خروجی جنوب کرمان عزیمت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha